Jürgen Järvik pankrotis

12. veebruar 2016, 16:34
Jürgen Järvik väljumas 2012. a Harju maakohtust, kui Danske Bank esitas avalduse Jürgen Järviku pankroti väljakuulutamiseks.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160212/NEWS/160219852/AR/0/AR-160219852.jpg

Harju maakohus kuulutas täna välja Q Vara asutajana ja ühe omanikuna tuntust kogunud Jürgen Järviku pankroti.

Kohus nimetas võlgnik Järviku pankrotihalduriks vandeadvokaadi Mari Männiko. Esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub 2. märtsil Harju maakohtu Kentmanni kohtumajas.

Varem on Swedbank kinnitanud, et esitas maakohtule avalduse, milles nõuab Järviku pankrotti.

Omal ajal sai Järvik tuntuks hiigelvõlad maha jätnud Q Vara asutaja ja ühe omanikuna. Ta on olnud uurimise all kinnisvarafirmast Revalhaus vara kantimise tõttu. Väidetavalt on ta püüdnud ajada kiirlaenuäri koos Carmen Kassiga advokaadi varjus. Kütuseärisse ilmus Järvik koos varemgi temaga koos skeemitanud Marko Kaleviga. Ka kütuseäris peitis ta enda huve advokaatide abil.

Äripäev kirjutas 2014. aasta sügisel, et Jürgen Järvik sondeeris koos kaksikvenna Kristjan Olei, Arco Vara kunagise suuromaniku Richard Tomingasega ning Meelis Laoga seostatava Sven Viidasega pinda, et osta osalus kütuse hulgimüüjas N-Terminaal Hulgi. Paraku ei saanud nad ostuks vajalikule laenule Swedbankist jah-sõna. Suure tõenäosusega olid eitava vastuse põhjuseks tehingu tagant näha olnud Järviku kõrvad.

Äripäev on kirjutanud hulga lugusid ka Jürgen Järviku ja Marko Kalevi ühisest kütuseärist, mille tõttu on Kalev praegu maksupettuse süüdistusega kohtu all, sams kui Järvikul õnnestus süüdistusest pääseda.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2016, 16:34
Otsi:

Ava täpsem otsing