Äripäev • 3. märts 2016 kell 10:25

Kapo pidas kinni Eesti Raudtee tippjuhi

Kinnipeetud ametnik vastutas muuhulgas ka raudteeülesõitude turvalisust reguleerivate seadmete hangete eest.  Foto: Andras Kralla

Kaitsepolitseinikud pidasid teisipäeval 48 tunniks kinni Eesti Raudtee side- ja turvanguameti juhataja Indrek Sülla, kahtlustatuna hanketegevuse reeglite rikkumises.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Sulev Loo ütles Postimehele, et ta saab kinnitada menetluse algatamist ja et kontrollimise all on miljonitesse eurodesse ulatuvad hanked, kuid detailsemaks minna ei saa.

Küsimusele, kas Sülda kahtlustatakse suuremahuliste hangete puhul mõne ettevõtte ebaseaduslikus eelistamises, vastas Loo napisõnaliselt, et niimoodi see tavaliselt käib.

Prokuratuuri teatel kahtlustatakse Sülda korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses ning osavõtus konkurentsialases süüteos, kahtlustus on esitatud veel kahele inimesele, kes ei ole ametiisikud.

Eesti Raudtee side- ja turvanguamet vastutab ettevõtte kogu automaatika hangete eest, mille hulka kuuluvad ka raudteeülesõitude turvalisust reguleerivad seadmed.

Pikemalt loe Postimehest.

Hetkel kuum