29. märts 2016
Jaga lugu:

Afganistani politseiluure eksnõunik: esmase viite terrorismile leiab mobiilist

Kolonelleitnant Georg-Tomek Triškin  Foto: PPA

Kolonelleitnant Georg-Tomek Triškin ütles Äripäeva teemaveebile kinnisvarauudised.ee, et esmase terrorismiennetuse käigus vaadatakse muu hulgas läbi ka põgenike mobiiltelefonid.

Kes on ennast juba konverentsile kirja pannud, saab vaadata SIIT

Konverentsile registreeruda saab SIIN

29. ja 30. märtsil saab veel konverentsile soodushinnaga 199 eurot + km.

Konverentsile on oodatud: turvaettevõtete juhid, spetsialistid ja vastutavad töötajad, valveteenust vajavad suurettevõtted, ettevõtete turva-, riski- ja haldusjuhid. Samuti kindlustusettevõtted, suurürituste korraldajad, avaliku turvalisuse eest vastutavad kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste (Päästeamet, Siseministeerium) töötajad.

Triškin juhtis eelmise aasta novembris Sloveenias põgenike kontrollile suunatud Eesti politseimissiooni ESTPOL1 ning kolme aasta eest oli ta Afganistani politsei luureosakonna nõunik. 

Sloveenia missiooni käigus, milles osales 25 Eesti politseiametnikku, leiti kümnete tuhandete põgenike kümmekond terrorismile viitavat isikut. 

Esmasel läbiotsimisel põgenikelt Triškini sõnul relvi ei leitud, küll aga mõned külmrelvad. Põhjalikum selekteerimine ja võimalike terroristide avastamine toimus tema sõnul juba edasise asüülitaotluse protsessi käigus Saksamaal.

"Meie vaatasime esmase kontrolli käigus, mis puudutab terrorismiennetust, läbi nii palju nende mobiiltelefone, kui jõudsime. Kui leidsime sealt kahtlasi fotosid, siis andsime säärase isiku edasi kohaliku politsei terrorismiosakonnale," kommenteeris Triškin. 

Pikemalt kõneleb politsei kolonelleitnant Georg-Tomek Triškin rändekriisiga toimetulekust 7. aprillil toimuval Turvakonverentsil.

Autor: Lauri Leet, kinnisvarauudised.ee toimetaja

Jaga lugu:
Hetkel kuum