Eliisa Matsalu • 30. märts 2016 kell 4:00

EfTEN otsib kinnisvarafondi investoreid

EfTENi tegevjuht Viljar Arakas   Foto: Eiko Kink

Fondivalitseja EfTEN hakkab uuesti kinnisvarafondi raha kaasama. Kokku läheb müüki miljon aktsiat.

Eelmisel suvel kuulutas EfTEN välja alternatiivse investeerimisfondi EfTEN Real Estate Fund III AS aktsiate avaliku pakkumise. Tookord läks märkimisele kuni 3,6 miljonit uut fondi lihtaktsiat, millest märgiti ära pisut üle miljoni aktsia. Seekord läheb pakkumisele kuni miljon aktsiat ja kokku loodetakse koguda umbes 11 miljonit eurot.

EfTENi tegevjuht Viljar Arakas selgitas rahakaasamise tagamaid.

Milleks EfTEN raha kaasab?

See on jätk eelmise suve rahakaasamisele, mille käigus kogus EfTEN kokku 13,8 miljonit eurot koos algkapitaliga. Tänaseks on see peaaegu kõik investeeritud – järel on veel umbes miljon eurot. Nüüd kaasame uueks ringiks, uuteks ärikinnisvara investeeringute tegemiseks.

Kas olete juba välja vaadanud, milliseid objekte soetama hakkate?

Oleme üle Baltikumi tegutsev fondivalitsus ja meil on meeskond Eestis, Lätis ja Leedus. Tegeleme praegu mitme objektiga ja nii mõnegagi oleme jõudnud päris kaugele. Ühtegi siduvat eellepingut siiski veel pole, seega kindlatest tehingutest on veel raske rääkida.

Objektid on erineva suurusega, kuid märksõnadeks on jätkuvalt Balti ärikinnisvaraobjektid, millel on pikaajalised üürilepingud. Midagi analoogset neile kahele objektile, mida EfTEN hiljuti Leedus ostis ehk siis kaubanduskeskus Šiauliais ja büroohoone Vilniuses.

EfTEN Real Estate Fund III AS

2015. aastal asutatud avalik kinnine alternatiivne investeerimisfond, mis teeb investeeringuid rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse Balti riikides. Fond juhindub investeerimistegevuses väärtust lisavast ja oportunistlikust strateegiast. Fond on suunatud peamiselt jaeinvestoritele. 

Eelmisel suvel seadsite emissioonile miinimummäära 6,5 miljonit eurot, kuid seekord otsustasite hoopis kehtestada emissiooni lae. Miks?

Jah, müüme praegu kuni miljon aktsiat ja ühe aktsia hind on 11,0378 eurot. Seadsime lae, kuna tahame säilitada oma investeeringute selge konservatiivse joone. Ärikinnisvaras on ka hinnad kasvanud, turg on kriisist taastunud. Liiga palju raha kontole kaasates hakkaks see sööma juba olemasolevate investorite tootlust.

Kuna tegutseme ka Lätis ja Leedus, oleme kindlad, et leiame objektid, mis vastavad meie konservatiivsele poliitikale ja ka tänasele turuolukorrale.

Milliste investorite huvi loodate püüda?

Aus vastus on, et me pole huvi suurust prognoosinudki. Mingit eelturundust me teinud pole, oleme vaid saatnud olemasolevatele investoritele teate, et hakkame uuesti raha kaasama.

Pärast eelmist emissiooni on meiega ühendust võtnud päris mitmed, kes ühel või teisel põhjusel rahakaasamisest välja jäid. Nad on huvi tundnud, millal neil uus võimalus avaneb. Tean, et mitmed fondivalitseja aktsionärid tahavad osa võtta ja ka mina isiklikult märgin kindlasti juurde. Kuid mingit skoorivõistlust või ennustustabelit pole me korraldanud.

EfTENi aktsiaemissioon

Miinimuminvesteering 1000 aktsiat

Märkimistasu kuni 2% märkimise korraldajale

Aktsia emissiooni hind 11,0378 eurot aktsia

Fondi eluiga on 10 aastat (3 aastat investeerimisperiood, 5 aastat hoidmisperiood, 2 aastat väljumisperiood)

 

 

Hetkel kuum