• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kuulmanni pärandvara on haamri all

  Rene KuulmannFoto: Delfi/Eesti Ajalehed

  Rene Kuulmann kaotas kohtus maksuametile ning nüüd müüb kohtutäitur pärandvara ükshaaval oksjonil, Svenska Handelsbank nõuab pankrotti.

  Eesti tuntuima jääpurjetaja Mati Kuulmanni pärandatud 45 kinnisasjast on poeg Rene pärandvara hulgast Ametlike Teadaannete andmeil enampakkumises olnud ühtekokku kuus kinnisasja, millest kaks on tänase seisuga müüdud. Kuulmanni ja tema firmadega seotud kinnisasju müüb enampakkumisel kohtutäitur Elin Vilippus, kes nentis, et kahjuks ei tohi kohtutäitur menetlusi kommenteerida. Küll aga näitab äriregister, et täitur Vilippuse täitemärge on juures viiel kinnisasjal ning lisaks firma Magdaleena Kinnisvara osalusel firmas Egeria Kinnisvara.
  Rene Kuulmann keeldus Äripäevale intervjuu andmisest, viidates, et varem on meedia teda halvasti kohelnud. Märtsi lõpus kirjutas ajaleht Põhjarannik, et kaheksa aastat tagasi avatud Meresuu spaahotelli ähvardab pankrot. Meresuu spaa kuulub Rene Kuulmanni firmale Egeria Kinnisvara, mis omakorda kuulub Küprosele registreeritud Wesford Information LTD-le ja kustutamishoiatusega Magdaleena Kinnisvara OÜ-le. Kui veel märtsi alguses kuulus Magdaleena Kinnisvara samuti Rene Kuulmannile, siis nüüd on uueks osanikuks ja juhatuse liikmeks Karin Allikas. Allikas esineb ka teistes Kuulmanniga seotud firmades.
  Magdaleena Kinnisvarale kuulub neli kinnisasja ning firmal on 5388eurone maksuvõlg. Sellele firmale kuuluvast kinnisvarast müüb kohtutäitur veel kahte objekt. Üks neist on Tallinnas Toom-Kuninga tänaval asuv kinnisasi, millele täitur on pidanud korraldama lausa kaheksa enampakkumist, ja teine Roosikrantsi tänaval asuv kinnisasi, millele on korraldatud kokku kuus oksjonit. Egeria Kinnisvara on maksuametile võlgu 42 225,71 eurot, firmale kuulub 8 kinnisasja. Meresuu spaahotell asub Egeria Kinnisvarale kuuluvas hoones, millele on seatud 8 257 385 euro suurune hüpoteek Svenska Handelsbanken AB kasuks.

  2014. aastal jõustus Tallinna halduskohtu otsus, mis märkis, et Rene Kuulmannil tuleb maksuametile tasuda 1,7 miljonit eurot 30 päeva jooksul.

  Jälle pankrotimenetluses
  Just Svenska Handelsbanken AB Eesti filiaal on teinud avalduse Egeria Kinnisvara pankroti väljakuulutamiseks. Handelsbanken Eesti filiaali juht Annika Nordström teatas Äripäevale, et pank ei kommenteeri nende klientidega seotud menetlusi. Rene Kuulmann tegi pankroti vältimiseks kohtule saneerimisavalduse, mille aga kohus tagasi lükkas. Kohus teeb pankrotimenetluses otsuse 4. mail.
  Rene Kuulmanni on ka varem pankrot ähvardanud. 2014. aastal esitas ka Arti Arakase firma Greatway Kuulmanni kohta pankrotiavalduse, mille Harju maakohus paari kuu möödudes tühistas. Arakas märkis, et kahjuks pole tal võimalik pankrotiavaldust kommenteerida, kuna kohtuasjas tehti poolte kokkuleppel toimingud konfidentsiaalseks. „Saan vaid öelda, et minu jurist tegi suurepärast tööd,“ kiitis Arakas.
  Võlg isa ees tulumaksust ei päästnud
  Lugu kinnisvaraga algas loetud päevad enne tuntud jääpurjetaja surma 2004. aasta oktoobris. Mati Kuulmann andis oma pojale 19 miljonit eurot võlgu. Kui isa suri, poja võlg isa ees kustus, Rene ei saanud iseendale võlgu olla. Muu hulgas sai poeg isalt pärandusena 45 kinnisasja. Rene asus oma isa pärandvara realiseerima ning kuna summad jäid alla võlasumma, leidis Rene, et maksuametile tulumaksu tasuma ei pea. Halduskohus oli teist meelt. Rene Kuulmann esitas apellatsioonkaebuse ringkonnakohtule ja väitis, et halduskohtu otsuse avalik kättetoimetamise teade ei olnud nõuetekohane. Puudus Rene Kuulmanni isikukood ning nimi polnud kordagi nimetavas käändes. Kuigi Kuulmann oli appi palganud kaks maksunduse vallas tippadvokaati, Paul Kerese ja Priit Raudsepa, otsustas ringkonnakohus kaks aastat tagasi apellatsioonikaebust mitte vastu võtta ning jättis jõusse halduskohtu otsuse, mis ütles, et teenitud tulu pealt tuleb riigile tulumaks tasuda. Seda oli ühtekokku 1,7 miljonit eurot.
  Rene Kuulmann tegi maksuametile ajatamise taotluse. Tänavu esimesel märtsil lükkas maksuamet Rene Kuulmanni ajatamistaotluse tagasi ning ärimehel tuleb oma pea 2 miljoni euro suurune maksuvõlg tasuda koheselt. Maksu- ja tolliamet on ajatamistaotlusest keeldumise teate avaldanud Ametlike Teadaannete keskkonnas 29. märtsil.
  Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits selgitas, et Kuulmanni maksuvõlg on tänase seisuga 1 715 603,27 eurot, millele lisandub arvestuslik intress 1 697 188,40 eurot. „Võla üle peetud vaidlused on lõppenud ning võlg on sundtäidetav. Sundtäitmisel on maksuhalduril õigus arestida võlgniku varad ning alustada nende müüki,“ kommenteeris Laurits. Maksuamet on arestinud Rene Kuulmannile ja tema firmadele kuuluva kinnisvara, ühtekokku 19 kinnisasja. Seda, kuidas kinnisasjade võõrandamine ja võla katteks müümine täpsemalt käib, maksuamet ei kommenteeri. Laurits rõhutas, et info täpsemate toimingute kohta on paraku maksusaladus ja seda ei ole voli avalikkusega jagada.
  „Ameti eesmärk on maksuvõlg sisse nõuda ja kui anname selle üle kohtutäiturile, siis mingeid parameetreid me omalt poolt kaasa ei anna,“ ütles Laurits.
  Karin Allikas võtab üle?
  Perekondlike sidemete kaudu Rene Kuulmanniga seotud Karin Allikas (kuna sama nimega on mitu isikut, siis avaldame ka Karin Allika sünniaja, milleks on 22.08.1971) on juhatuse liige seitsmes kinnisvaraga tegelevas firmas, temale kuuluval telefoninumbril vastab Rene Kuulmann, kes keeldus kommentaaride andmisest.  
  Kuulmanni ja Allika firmad:
  Magdaleena Kinnisvara Asutatud 2004. Kustutamishoiatus. Omanik alates 4.03.2016 on Karin Allikas. Maksuvõlg 5388 eurot. Kaks kohtutäitur Elin Vilippuse keelumärget.
  Landerling Asutatud 2014. Firma omanik on Magdaleena Kinnisvara. Juhatuse liige Karin Allikas. Maksuvõlg 1047,63 eurot.
  Tetlante Asutatud 2014. Firma omanik on Magdaleena Kinnisvara. Juhatuse liige on Karin Allikas. Maksuvõlg 346,03 eurot.          
  Brandmann Asutatud 1996. Omanik Karin Allikas. Juhatuse liikmed Karin Allikas ja Rene Kuulmann. Kustutamishoiatus.      
  Anderlust Asutatud 2014. Omanik Magdaleena Kinnisvara. Juhatuse liige Karin Allikas. Kustutamishoiatus. Maksuvõlg 1896,13 eurot.
  Saltengo Asutatud 2014.Omanik Magdaleena Kinnisvara. Juhatuse liige Karin Allikas.                     
  Veloran Asutatud 2003. Omanik ja juhatuse liige on Karin Allikas, ühingu esindamisõigus on ainult Rene Kuulmannil. Kustutamishoiatus. Maksuvõlg 34,49 eurot.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Seotud lood

Erkki Kubber: kas järgmised ükssarvikud võiksid olla miljardilise väärtuse asemel hoopis miljardi inimese aitajad?
Mis oleks, kui hakkaks ükssarvikuks nimetama hoopis ettevõtet, mis suudab positiivselt mõjutada miljardit inimest või hoopis istutada miljard puud, küsib Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse liige Erkki Kubber.
Mis oleks, kui hakkaks ükssarvikuks nimetama hoopis ettevõtet, mis suudab positiivselt mõjutada miljardit inimest või hoopis istutada miljard puud, küsib Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse liige Erkki Kubber.
Enefit Greeni aktsiaga kauplejad ummistasid internetipangad
Enefit Greeni aktsiatega kauplemine oli niivõrd aktiivne, et see tekitas probleeme nii LHV internetipangas kui Tallinna börsi kodulehel.
Enefit Greeni aktsiatega kauplemine oli niivõrd aktiivne, et see tekitas probleeme nii LHV internetipangas kui Tallinna börsi kodulehel.
Energiavaesus ähvardab muutuda reaalsuseks
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets tõdes, et teatud hinna juures muutub enrgiavaesus Euroopa riikides väga suureks probleemiks.
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets tõdes, et teatud hinna juures muutub enrgiavaesus Euroopa riikides väga suureks probleemiks.
Poplauljast suurärimeheni: Enefiti krabanud investorid kavatsevad aktsiaid kõvasti hoida TOP: 1333 suuremat investorit
Neljapäeval kauplemist alustava Enefit Greeni aktsionäride nimekirjast leiab tuntud ärimehi ja poliitikuid, aga ka meelelahutusest tuntud nimesid.
Neljapäeval kauplemist alustava Enefit Greeni aktsionäride nimekirjast leiab tuntud ärimehi ja poliitikuid, aga ka meelelahutusest tuntud nimesid.