Äripäev • 29. juuli 2016 kell 8:27

Välismaa veokijuhtidelt nõutakse Prantsusmaal hulka tõendeid

Välismaa veokijuhtidelt nõutakse Prantsusmaal hulka tõendeid  Foto: Andres Haabu

Alates 1. juulist võeti Prantsusmaal vastu töötajate lähetamise rakendusseadus (Loi Macron), millega kehtestati nõuded töötajate miinimumpalgale.

Seoses sellega nõuab Prantsuse valitsus, et kõik välismaalastest, mitte füüsilistest isikutest veoautojuhid, kelle veod algavad või lõpevad Prantsusmaal, omavad lähetustõendit, mis kinnitab, et neile makstakse Prantsusmaal kehtivat miinimumpalka. Uue seadusega kaasneb ka kohustus esindaja määramiseks Prantsusmaal.

Kahes eksemplaris lähetustõendi peab täitma iga juhi kohta, kes ületab Prantsusmaa piiri ning kes on seotud kabotaažiga, vabastatud on ainult transiitveod, selgitas DKV Euro Service oma pressiteates. Üks lähetustõendi eksemplar peab autojuhil alati kaasas olema. Teine eksemplar (füüsiline või digitaalne) on hoiul Prantsusmaa volitatud esindajal ja ettevõttes, kes on autojuhi palganud. Lisaks peab juhil kaasas olema koopia oma töölepingust ning tõend töötasu maksmise kohta.

DKV Euro Service on üle 80aastase kogemusega logistika- ja veokorraldaja, olles osa DKV Mobility Services Groupist. Ettevõte on esindatud 42 riigis ning DKV kütuse- ja teeninduskaarti ja teemaksu aparaati kasutab üle 120 000 kliendi.

Hetkel kuum