Äripäev • 22. september 2016 kell 9:48

Valitsus kohendas tänavust riigieelarvet

Euromündid  Foto: Reuters/Scanpix

Valitsus kiitis täna heaks selle aasta riigieelarve muudatused, millega kohandatakse kulusid seoses muutunud vajadustega. Riigieelarve kulude ja tulude kogumaht selle tulemusel ei muutu, kuid täpsustuvad ministeeriumide ja teiste asutuste jooksva aasta kulud.

Kuna jooksva aasta riigieelarve on koostatud eelmise aasta sügisel ning osa rahastamisvajadusi on muutunud, on otstarbekas riigieelarvet muuta. Kokku esitab valitsus riigikogule 98 muudatusettepanekut. Vabariigi presidendi kantselei, keskkonnaministeerium ega välisministeerium muudatusettepanekuid ei esitanud, teatas rahandusministeerium.

Eelarve muudatustega makstakse täiendavad 3 miljonit eurot raskustes põllumajandussektorile välja koos 2017. aasta eelarvesse plaanitud 4,6 miljoni euroga.

Kultuuriministeeriumi toetused suurenevad 4 miljoni euro võrra, mis läheb rahvusringhäälingu uudistemaja ehituse lõpetamiseks kavandatust kuu aega varem ning 700 000 euroga rahvusringhäälingu ülekandejaama tehniliste seadmete tarneks.

Kaitseministeeriumi valitsemisalas suurendatakse kaitseotstarbelise erivarustuse eelarvet 9,8 miljoni euro võrra, kasutades selleks hoonete ja rajatiste investeeringute vahendeid, mille väljamaksed jäävad oodatud tempost maha, ja kaitseväe kasutamata tööjõukulusid. Kaitseministeeriumi valitsemisala investeeringud vähenevad 6,7 miljonit eurot.

Siseministeerium suunab päästjate kaitseriietusse 250 000 lisaeurot. Vaba raha tuli seoses idapiiri ehituskulude täpsustumise ja osalise edasilükkumisega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarves vabaneb maanteeameti teehoolduse eelarvest 7,5 miljonit eurot, mille valitsus suunab finantseerimise tagamiseks Eesti Raudteele. Justiitsministeeriumi valitsemisala saab juurde 300 000 eurot kinnipeetavate ravimite ostmiseks.

Rahandusministeeriumi andmetel laekus riigile kaheksa kuuga tulusid 5,72 miljardit eurot ehk 64,8 protsenti aastaks planeeritust. See oli 417,2 miljonit eurot ehk 7,9 protsenti enam kui eelmise aasta augusti lõpuks. Kulusid tehti sama ajaga 5,6 miljardi euro ulatuses, mis on 62 protsenti aastaks planeeritust. Kokku on 2016. aasta eelarve tulude maht 8,84 miljardit eurot.

Hetkel kuum