Pevkur: kui oled edukas, saad karistada

23. november 2016, 10:45
Siseminister Hanno Pevkur ei usu, et tulevikus on kõik hästi, sest edukad saavad karistada.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161123/NEWS/161129903/AR/0/AR-161129903.jpg

Siseminister Hanno Pevkur sarjas uut koalitsiooni selle eest, et tulevikus saavad edukad karistada.

"Rahandusminister Sven Sester ütles, et tulevikus on kõik hästi. Mina seda ei usu," ütles Pevkur tänasel ajalehe Delovõje Vedomosti konverentsil Edu Võti 2017.

Pevkur põhjendas oma pessimismi sellega, et uue koalitsioonilepingu kolm olulist punkti on: uued maksud, uued maksud ja uued maksud. "Kui sa oled edukas ja tahad olla edukas, siis valitsus karistab sind. Arvan, et see ei ole õige," märkis ta. 

Pevkur viitas uuele tulumaksuseadusele, mis tema sõnul muutub täielikult. Ta soovitas lugeda veebilehte poliitika.guru, kus on selgelt näha, et neil, kelle palk on üle 1200 euro, on maksukoormus üle 30%. 

Pevkur kritiseeris ka suhkrumaksu. "Me kõik hakkame seda maksma," nentis ta. "Suhkur on nii vorstis, kastmetes kui ka limonaadis." Tema sõnul oleks naiivne arvata, et näiteks Coca-Cola lahkub meie turult. 

Haridus- ja teadusminister Maris Lauri pidas utoopiliseks valitsuse plaani teenida suhkrumaksu pealt 24 miljonit eurot. "Kui saadakse 2 miljonit, siis on juba hästi," nentis ta. 

Pevkur nimetas ka üheks suuremaks veaks uues koalitsioonilepingus abielupaaride ühisdeklaratsiooni kaotamist. "Meil on 157 000 inimest, kes eelmisel aastal deklareerisid oma sissetulekut koos. See on veerand kõigist neist, kes esitasid deklaratsiooni. Nüüd neil see võimalus kaob," lausus minister. Valitsus kavatseb selle pealt teenida 50 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2016, 10:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing