Pille Ivask • 29. november 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Merkel kritiseeris USA presidendivalimisi

Angela Merkel tänavu augustis Eesti visiidil.  Foto: Andres Haabu

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kritiseeris USA presidendivalimistel osalenud kandidaatide populistlikku kampaaniat, vahendab Bloomberg.

Merkel teatas mõni aeg tagasi, et on valmis kandideerima Kristlike Demokraatide (CDU) juhiks ja neljandat korda Saksamaa kantsleriks.

“Kui ma saaksin välja tuua ühe asja, mis mulle USA presidendivalimiste juures ei meeldinud, oli see väljenduslaad, mida kasutati,” ütles Merkel eile Heidelbergis peetud erakonna kohtumisel. Poliitilised oponendid peavad teineteisest lugu pidama, lisas ta.

Praeguse seisuga juhivad kristlikud demokraadid üleriigilistes arvamusküsitlustes, aga analüütikud peavad CDU jaoks kangeks konkurendiks populistlikku parteid Alternatiiv Saksamaa Jaoks (AfD). Partei on öelnud, et Merkeli poliitika põgenike ja immigratsiooni vallas on liiga leebe. Erakonna lööklauseks on kujunenud 1989. aastal Ida-Berliini sündmustega kuulsaks saanud fraas “Me oleme inimesed.”

Mõistagi on Merkel AfD partei seisukohti hukka mõistnud. Merkel leiab, et nende populistlike vaadetega ei pea nõus olema ja igaüks saab valimistel ise otsustada, mida tähendab inimeseks olemine.

Eilsele parteikohtumisele lisas vürtsi ka üks erakonna liige. Mees, kes väitis end olevat partei liige alates 1960. aastast, nõudis, et Merkel ameti maha paneks, kuna lubab paljudel põgenikel Saksamaale tulla. Seesuguse väite peale kõlas saalis vilekoor, aga Merkel jäi rahulikuks ja tõdes: “Ma tean, et on põgenikke, kes on halbu asju teinud.”

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt