Alyona Stadnik • 30. november 2016 kell 6:07

Kaubanduskeskuse T1 valmimine nihkus edasi

Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor T1 ehitusel koos Äripäeva ajakirjanikuga 2016 septembris.  Foto: Andres Haabu

Pro Kapitali juhataja Allan Remmelkoore sõnul avab T1 kaubanduskeskus uksed 2018. aasta sügisel, mitte kevadel, nagu varem loodeti.

"Üle poole hoone struktuurist on paigas, kõrgus on käes. Sammaste ja kandekonstruktsioonide paigaldamine käib kevadeni," andis Allan Remmelkoor ERR-ile ülevaate ehituse järgust. "Töö käib aktiivselt, üle poole pinnast on lepingutega kaetud, aga aega ka veel on. Eesmärk on kõige parem ja kihvtim kooslus."

Remmelkoor kinnitas Äripäevale veel septembris, et keskuse valmimise aeg on kevad 2018, kuigi ehitus on veninud. Toona ütles Remmelkoor, et paus oli tingitud sellest, et maja katusele on plaan paigaldada vaateratas diameetriga 41 meetrit. 

Samas ütles Remmelkoor, et neil tuleb arvestada rahvusvaheliste moekaupluste rangete tingimustega. "Nende jaoks ei saa kevadhooaja avamine toimuda pärast 31. märtsi," ütles Remmelkoor ja lisas, et kevadine hilinemine tähendaks järgmist avamisakent alles sügisel.

Novembris teatas ettevõte, et kaasas T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehituseks 65 miljonit eurot rahvusvaheliselt rahastusplatvormilt TSSP. Remmelkoor kinnitas EERile, et just selle finantseerimislepingu sõlmimine aitas panna lukku ka uue keskuse avamistähtaja: sügis 2018.

Hea teada

Pro Kapital Grupi tütarettevõte Tallinna Moekombinaat sõlmis eelmise aasta juunis Merko Ehitusega ehitus- ja projekteerimislepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva kaubandus- ja meelelahutuskeskuse rajamiseks. Keskuse ehitusmaksumus on 70 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Ehitatava hoone brutomaht on kokku 130 000 ruutmeetrit, millest üüripindu enam kui 52 000 ruutmeetril, kuhu plaanitakse üle 200 kaubanduspunkti. Suur osa on plaanitud meelelahutusele – Tallinn peaks saama juurde ühe kobarkino ja keskuse katusele rajatakse kinniste gondlitega 44-meetrise läbimõõduga vaateratas, mille kõrgeim punkt ulatub ligi 120 meetrit üle merepinna. 

Hetkel kuum