Sirje Rank • 30. detsember 2016 kell 12:15

Putin ei kehtesta vastusanktsioone, kutsub nääripeole

Vladimir Putin  

Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Venemaa ei saada välja ühtegi USA diplomaati ametist lahkuva USA presidendi Barack Obama otsuse peale saata riigist välja 35 väidetavalt Venemaa luuretöötajat.

Selle asemel kutsub Venemaa USA diplomaatide lapsed hoopis Kremlisse nääripeole, kirjutas Wall Street Journal. Venemaa jättis enesele siiski õiguse vastumeetmeteks. 

Venemaa ametnike riigist välja saatmine oli osa uutest sanktsioonidest, mis Obama valitsus kehtestas Venemaa karistamiseks küberrünnakute eest, millega väidetavalt mõjutati USA presidendivalimiste tulemust. Venemaa on need süüdistused tagasi lükanud.

Venemaa president ütles, et Obama valitsuse kehtestatud meetmed olid suunatud sellele, et Venemaa ja USA suhteid veelgi enam õõnestada. 

Varem oli Kremli pressiesindaja kommenteerinud, et Obama sammu eesmärk oli õõnestada kolme nädala pärast ametisse asuva uue presidendi Donald Trumpi välispoliitiikat. Donald Trump on öelnud, et soovib suhteid Venemaaga parandada.

Venemaa väliminister Sergei Lavrov tegi täna Putinile ettepaneku, et Venemaa võiks vastusammuna 35 USA diplomaati riigist välja saata. Nii on diplomaatias kombeks. Putin otsustas aga seda mitte teha. 

Donald Trump ütles Venemaale uute sanktsioonide kehtestamise järel, et plaanib tuleval nädalal USA luureteenistustega kohtuda, et saada olukorrast täpne ülevaade.

Hetkel kuum