Alyona Stadnik • 24. jaanuar 2017 kell 7:37

Vähi: vahe „meie“ ja „nemad“ tuleks likvideerida

Endine peaminister ja tänane ettevõtja Tiit Vähi   Foto: Andres Haabu

Endise peaministri ja praeguse ettevõtja Tiit Vähi sõnul ei tohiks Eestis olla vahet „nende“ ja „meie“ ehk halli passi ja Eesti passi omanike vahel, vaid peaks olema ühtne Eesti riik.

„25 aastat pärast iseseisva Eesti riigi taastamist on ikka veel seisukoht, et on olemas nemad ja meie, see ei ole õige. Peaksime nii Ida-Virumaal kui ka üle Eesti, kes on siin 25 aastat elanud, olema meie.“  

Peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas ütles Radio Svobodale antud intervjuus, et järgmistel riigikogu valimistel saab tema partei üheks peamiseks programmiliseks punktiks kodakondsuse andmine kõigile Eestis vähemalt 25 aastat elanud inimestele.

Eelmisel aastal osales Vähi ka presidentide debatil, kus ta tõstatas küsimuse, et 25 aastat on möödas ning tuleks see vahe „meie“ ja „nende“ vahel likvideerida. „Me peaksime olema kõik meie,“ lausus ta. „See on otseselt seotud ka Eesti julgeolekuprobleemiga. Vähi lisas, et ka see on Ratase poolt loogiline, et lapsed perekonnast, kus vanematel on erinevad passid – hall pass ja teise riigi pass –, võiksid saada Eesti passi.

Küsimusele, kas see võib olla järjekordne propaganda, vastas Vähi, et ta ei oska seda öelda, sest tema ise ei osale poliitikas.

Hetkel kuum