Koit Brinkmann • 14 veebruar 2017

Rosimannus: tühi plära ja keelepeks

Rain Rosimannus  Foto: Postimees/Scanpix

Reformierakonna mõjukas liige Rain Rosimannus nimetas jäätmekäitlusäris liikuvat infot tema osalusest ASi Eesti Keskkonnateenused varjatud omanikeringis pläraks ja keelepeksuks.

Äripäev kirjutas täna, et Eesti suurima jäätmekäitlusfirma Eesti Keskkonnateenused enamusosaluse müük üle-eelmise aasta lõpul võis seda osalust varjatult kontrollinud sõpruskonnale tuua miljoneid eurosid. Toona jõudis Äripäeva info, et jäätmekäitleja enamusosalust võisid varjatult kontrollida Reformierakonna liige Rain Rosimannus, endine IRLi liige ning EASi nõukogusse kuulunud Anti Tammeoks, IRLi liikmest endine Eesti Energia nõukogu liige Toomas Tauts, kunagine Eesti Raudtee juhatuse liige Priit Haller ning Eesti Pakendiringluse pikaajaline juht Aivo Kangus.

Rosimannus eitas eile õhtul kirjalikult saadetud küsimustele vastates enda igasugust seost Eesti Keskkonnateenustega, nimetades seda tühjaks pläraks ja keelepeksuks.

Küsin teie kommentaari juba enam kui aasta jäätmekäitlusäri ringkondades liikuvale infole, et teie olite üks neist, kelle käsutusse liikus raha Eesti Keskkonnateenused ASi enamusosaluse müügist investeerimisfondile BaltCap.

See ei ole info, see on samasugune tühi plära ja keelepeks nagu oli mõnda aega tagasi pikalt ringelnud kuulujutt, et Kristjan Rahu Tallinna Soojuse ostu taga olin tegelikult mina.

Kas olete olnud varjatult Eesti Keskkonnateenused omanikeringis?

Ei.

Kas ja kui palju on teie käsutusse liikunud raha Eesti Keskkonnateenused ASi enamusosaluse müügist investeerimisfondile BaltCap?

Ei ole.

Kas olete osalenud kohtumistel või läbirääkimistel seoses Eesti Keskkonnateenused enamusosaluse müügiga?

Ei ole.

Milline oli teie roll seoses Veolia Keskkonnateenused ostuga Alexela tütarfirma poolt 2012. aastal? Kas olete Alexela juhtide või omanikega suhelnud Veolia ostu teemal?

Pole olnud mingit rolli.

Hetkel kuum