Nädal graafikutes: suuromaniku trikid ja kinnisvara hind

Ander Ild ja Hanna Ild.  Foto: Ilmar Saabas / Delfi / Ekspress Meedia

Selle nädala Äripäeva veebigraafikud avasid äritegevuse tagamaid ning paljastasid investorile tõe, milliseid ravmifirmade aktsiaid osta ja milliseid mitte

„Ma olin Krausbergis väikeosanik ja ühel hetkel avastasin, et firma on tühjaks kanditud. Kliendilepingud, töötajad, oskusteave jms olid üle läinud teise ettevõttesse,“ rääkis kinnisvarahooldusfirmas Krausberg kolmandikku omav Ülo Plaado. "Asja mõte oli, et miks ta peaks mulle maksma, kui saab ka ilma rahata väikeosanikust lahti,“ kirjeldas Plaado naha üle kõrvade tõmbamist.

Sellise teoga sai Plaado sõnul hakkama Krausbergi suurosanik Ander Ild, kes viis kogu äritegevuse uude ettevõttesse, mille nimeks pani Karusberg Eesti. Loe asjaolusid pikemalt siit.

Millise korteri saab Helsingis Kallios 250 000 euro eest? Aga sama raha eest Tallinnas, Londonis? Helsingin Sanomat võttis võrreldavateks linnadeks Helsingi, Tallinna, Stockholmi, Berliini ja Londoni. Täpsemalt saad lugeda siit artiklist.

Spordipood Rademar jäi külma talve tõttu maksudega jänni ja riigile võlgu, samas kui konkurent Sportland Eesti tulemused paranesid. Kuidas Eesti tuntud spordipoodidel läheb ja mis neist saab, loe siit artiklist.

Kui investeerimiseks läheb, soovitavad investorid otsida firmasid, millel oleks tõeline väärtus, mis ajas naljalt ei muutu. Arvestades arenenud maailma vananevat rahvastikku on ravimifirmad siin heal stardipositsioonil. Loe alloleva graafikuga kõnelevat analüüsi siit artiklist.

 

Hetkel kuum