Mait Kraun • 25. aprill 2017 kell 11:30

Analüütik: Macroni võit paneks finantssektori õitsema

Societe Generale on üks Prantsusmaa suuriamtest pankadest.  Foto: EPA

Kui Prantsusmaa presidendivalimised võidab Emmanuel Macron, siis peaks see finantssektori aktsiatele hästi mõjuma, ütles analüütik Antoine Lesne.

Nimelt maandaks Macroni võit eurotsooni lagunemisega seotud riske ning kandidaat plaanib ka regulatsioone vähendada.

Finantssektor hakkas esmaspäeval kallinema, sest Macron võitis Prantsusmaa presidendivalimiste esimese vooru. Mitme Prantsusmaa panga aktsiad kerkisid lausa 10 protsenti.

Investeerimisfirma State Street Global Advisorsi ETFide strateegia juht Antoine Lesne ütles, et turud „reageerisid Frexiti riski kadumisele, vähemalt praeguseks“.

Macron on nüüd silmitsi rahvuslasest kandidaadi Marine Le Peniga, kelle peamine valimislubadus on Prantsusmaa väljaviimine eurotsoonist ja Euroopa Liidust.

„Finantssektor ja eriti pangad on Macroni võidu puhul hea panus, sest see vähendab eurotsooni riski,“ ütles Lesne. Lisaks sellele on Macron rääkinud ka finantssektori regulatsioonide vähendamisest.

Lesne ütles, et see on sektori jaoks positiivne, aga täpsema pildi saamiseks on vaja ära oodata tema plaani detailid. „See võib sektorit aidata, aga praegu ei ole meil selle kohta piisavalt detaile. Kindlasti on Euroopa regulatsioonid, eriti Prantsusmaal, olnud rangemad kui mitmetes teistest regioonides, näiteks USAs,“ ütles Lesne. Ta lisas, et Macroni võidust saaks kasu ka tehnoloogiasektor.

Hetkel kuum