Enim tulu teeninud poliitikud on keskerakondlased

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas teenis mullu rohkem kui ükski teine Eesti poliitik.  Foto: Andras Kralla

Eesti suurima sissetulekuga poliitikute edetabelit troonivad tuntud keskerakondlased.

Suurimate tuludega poliitikute pjedestaalil seisavad Taavi Aas, Merike Martinson ja Arvo Sarapuu, näitavad eelmise aasta huvide deklaratsioonid.

Taavi Aas teenis möödunud aastal 95 336 eurot, mis teeb igakuist tulu pea 8000 eurot. Aas on lisaks Tallinna linnapea kohusetäitja ametile ka Tallinna Linnatranspordi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Ühistupanga Asutamise Sihtasutamise nõukogudes. Äripäeva koostatud linnapeade tasude TOPist ilmnes, et Aas teenis oma ametis igakuiselt keskmiselt pisut üle 4200 euro. Seega teenis ta erinevates nõukogudes olemisega iga kuu pea teise palga lisaks.

Tallinna abilinnapea ja kunagine Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Merike Martinson teenis eelmisel aastal kokku 91 659 eurot. Igas kuus teeb see keskmiselt üle 7600 euro. Nõukogu liige on ta Ida-Tallinna Kekshaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas, Tallinna Lastehaiglas ja Mustamäe Kiriku Sihtasutuses.

Tänaseks poliitikast lahkunud Arvo Sarapuu oli eelmisel aastal Tallinna linnapea ametis ja teenis kokku 78 975 eurot, igas kuus seega keskmiselt üle 6500 euro. Tema on Tallinna Soojuse, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse ja Tallinna Tööstusparkide nõukogudes.

Neile järgnevad Hanno Pevkur (aastatulu 70 532 eurot), Edgar Savisaar (70 107 eurot), Taavi Rõivas (69 860 eurot).

President Kersti Kaljulaid teenis eelmisel aastal Eestis 30 868 eurot, Euroopa Kontrollikoja liikmena 275 718 eurot.

Hetkel kuum