Vilja Kiisler • 27. juuli 2017 kell 9:21

Taal: Mõis ja Sõõrumaa on visad vennad

Olari Taal  Foto: Eiko Kink

Ettevõtja Olari Taal tunnustab Jüri Mõisa, Urmas Sõõrumaa ja Mart Luige sportlikku hasarti valimistel kaasa lüüa.

Miks teid Sõõrumaa, Mõisa ja Luige kambas pole?

Esiteks, olen poliitiliselt unise, aga elamiseks mõnusa Haapsalu linna kodanik. Teiseks, on muidki asju, millega tegeleda. Aga tuleb tunnustada meeste sportlikku hasarti, eks nõndaviisi saabki asju muuta.

Missugust skoori sellele triole sügisestel valimistel ennustate?

Kõik oleneb sellest, millise nimekirja nad kokku saavad. Luike ei tunne, aga Mõisa ja Sõõrumaa näol on tegemist väga visade vendadega. Tõenäoliselt pole siiski pärast valimisi pealinnas nendeta võimalik Keskerakonda kukutada või ei püsi Keskerakond nendeta võimul. 

Reformierakond lubab tasuta lõunaid nagu Keskerakondki. Millest see räägib?

Mõni aeg pärast Siim Kallase Euroopasse minekut hakkas ka Reformierakond kasutama valijatele avatud näopoole meikimiseks populismi värvipaletti. Eks nad nüüd usuvad, et on leidnud Tallinna valimisteks sobiliku võõba.

Kampaania tegelikult veel ei käi, see on rohkem eelmäng. Missuguseks võiks kujuneda põhiteema a) Tallinnas; b) mujal Eestis?

Eks kõik teised püüavad vastanduda Keskerakonnale, kasutades korruptsiooni vastu võitlemise malakat. Muidugi saab ka hävitava hinnangu tõesti jabur linnahalli ümberehitamise idee. Eks Keskerakond püüab koondada venelasi inimkilbiks ja oponendid püüavad seda lagundada. Mujal Eestis võib kujuneda valdavaks teemaks valimisliitude sõnumid, nagu „Aitab parteitaagast“, „Teeme teisiti“ jne. 

Millal kaob Savisaar(e vaim) Eesti poliitikast?

Vaim kaob ehk kümnendiga, aga poliitiline jalajälg (küüniline populism, jokk) jääb kuni absurdiajastu lõpuni. 

Rääkige, palun, mida te teate ettevõtjate erakonna sünnist.

Ausalt öeldes, mitte midagi rohkem tavalisest uudistejälgijast.

Kirjeldage erakonda, mida sooviksite näha osalemas järgmistel riigikogu valimistel.

Sooviksin näha erakonda, kes lubab kitsendada valimisõigust selliselt, et populismil poleks tulevikku. Kuna aga sellise partei teke on meie õhtumaises kastismõtlemises võimatu, siis ei hakka edasi unistama.

 

Hetkel kuum