Koit Brinkmann • 11. august 2017 kell 10:45

Ossipenko tänavapuhastajast on saanud tavaline ettevõte

Ida-Virumaa suurärimehe Nikolai Ossipenko firma N&V kontor Jõhvis  Foto: Andras Kralla

Aastate eest suuresti korrumpeerunud Kohtla-Järve linnavalitsejate toel väga rentaablilt toimetanud Ida-Virumaa kommunaalärikuninga Nikolai Ossipenko ettevõte N&V teenis mullu üsna vähe kasumit.

Vaata ka Infopangast:

N&V OÜ

Ettevõtte konsolideeritud müügitulu oli eelmisel aastal 18 miljonit eurot, samas kukkus OÜ N&V kasum 22 000 euroni. Veel 2015. aastal oli kasum ligi 283 000 eurot ning seda 15 miljoni eurose käibega.

Jaotamata kasumit oli N&V-l kogunenud eelmise aasta lõpu seisuga ligi 13 miljonit eurot.

Meenutame aga ka aastatetaguseid tulusamaid aegu. Näiteks 2007. aastal tegi tollane aktsiaselts N&V 7,44 miljoni euro suuruse käibe juures 610 000 eurot kasumiks ning 2009. aaastal oli kasum 844 000 eurot ja seda 6,8 miljoni eurose müügitulu juures.

N&V-le kuulub enamusosalus ka ASis Uikala Prügila, mille tegevdirektor on eelmise aasta sügisest korruptandist endine keskerakondlane ja Kohtla-Järve linna pikalt juhtinud Jevgeni Solovjov.

Endine keskerakondlasest Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov (esiplaanil) koos endise abilinnapea Jüri Kolloga (paremal) Viru maakohtus.  Foto: Andres Haabu

Just Solovjovi roll oli võtmetähtsusega N&V enneolematule kasumlikkusele kaasaaitamisel. Solovjov sattus koos Ossipenkoga lõpuks kaitsepolitseiameti uurimise alla, sest N&V hankevõidud Kohtla-Järvel olid saadud linnapea ja ärimehe omavaheliste kokkulepete tulemusel. See oli räige korruptsioon kõige ehedamal kujul, mille tulemusel varastati linnaelanike rahakotist ligi miljon eurot.

Kriminaalasja uurimise käigus selgitati välja, et Kohtla-Järve linn maksis tänavate auguremonditööde aktides esitatud valeandmete tõttu Ossipenko firmale üle 850 000 euro enam, kui N&V-l olnuks õigus saada.

Koos Solovjoviga jäi kohtus süüdi ka endine aselinnapea Jüri Kollo.

Iseloomulik oli ka see, et linnavalitsus ei esitanud mitte mingisugust nõuet Ossipenko firma vastu. Praeguseks on Kohtla-Järve linnavalitsus küll suuresti avalikkuse survel esitanud 210 000 euro suuruse kahjunõude Solovjovi vastu, kuid kohtust kehva tervise tõttu pääsenud Ossipenko paistab olevat teinud hea tehingu, et linnalt virutatud 850 000 euro vastutasuna võtta Solovjov prügila tegevdirektori palgale.

Hetkel kuum