Mait Kraun • 12 september 2017

Maailma aktsiaturud tõusevad robinal

Jaapani Nikkei indeks  Foto: EPA

Investorid jätkasid teisipäeval riskantsemate varade ostmisega ning Aasia aktisaturud jätkasid tõusu, kuld ja jeen aga odavnesid edasi, vahendab MarketWatch.

„Maailma finantsturud on praegu väga rahulikud ning langusele panustajad on surve all ning pullid on jälle üle võtnud,“ ütles investeerimisfirma IG Marketsi strateeg Chris Weston.

Jaapani Nikkei indeks on täna kallinenud 1,2 protsenti, 19 766 punktini, mis on viimase kuu kõrgeim tase (päevasisene). Niinimetatud turvasadama valuutana tuntud jeen ja kuld odavnesid. Eelmisel nädalal jõudis kullauntsi hind 1353 dollarini, tänaseks on see langenud tagasi 1326 dollarini.

Eile kallines USAs Standard & Poor’s 500 indeks 1,1 protsenti ning jõudis värske kõigi aegade rekordini. Dow Jones lisas 1,2 protsenti ning indeks lõpetas 22 000 punkti tasemest kõrgemal.

„Investorite jaoks tekitas kergendust see, et orkaan Irma ei põhjustanud Floridas nii palju kahju kui Harvey Texases,“ ütles BK Asset Managementi valuutaturgude juht Kathy Lien.

Wall Street Journali dollariindeks tõusis eile kiireimas tempos alates 18. jaanuarist. Nafta hind on täna püsinud üpriski stabiilne.

Hetkel kuum