Äripäev • 29. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Gaasi import kasvas augustis kümnendiku

Gaasitorud Loo maagaasi jaotusjaamas.  Foto: Andres Haabu

Maagaasi impordimaht suurenes augustis eelneva aasta augustikuuga võrreldes 12 protsenti 204,2 gigavatt-tunnini.

Väikseim ööpäevane Eestisse jõudnud maagaasi kogus oli 2,6 ja suurim 8,5 gigavatt-tundi, teatas gaasivõrgu süsteemihaldur Elering.

Siseriiklikku ülekandeteenust pakkus riigifirma tänavu augustis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 12,2 protsenti enam, kokku 204 gigavatt-tunni eest.

Transiidina liikus gaas Kagu-Eestit läbiva maagaasitorustiku kaudu Venemaalt Lätti koguses 2295 gigavatt-tundi. 2016. aasta augustikuus oli transiidimaht kaks korda suurem ehk 4586 gigavatt-tundi.

Leedu gaasibörsi GET Baltic Eesti hinnapiirkonnas augustis tehinguid ei toimunud. Lätis oli keskmine hind 17,33 ja Leedus 16,93 eurot megavatt-tunni kohta, Baltikumi keskmiseks süsteemihinnaks kujunes 16,93 eurot megavatt-tunni kohta. Soome Kaasupörssil oli võrreldav hind 20,36 eurot megavatt-tunni eest. 

Läti Inčukalnsi maa-alusesse mahutisse pumbati 2720 gigavatt-tunni ulatuses gaasi juurde. Ülekandevõrku gaasi ei pumbatud. Gaasimahuti täituvus oli augustikuu lõpu seisuga 30,8 protsenti maksimaalsest.

Kui vaadata bilansihaldurite portfelle tarbimise järgi, oli turu suurim tegija jätkuvalt Eesti gaas 69,1% suuruse turuosaga. Eesti Energia saagiks jäi turust viiendik, väiksemaks jäid Scener ning Alexela Energia ja kaduvväikese 0,01 protsendiga turust oli esindatud ka Elektrum Eesti.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt