Äripäev • 2. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Endine riigiametnik jäi süüdi riigisaladuse avalikustamises

Raine Eenmaa (keskel, kollases) eelmise kümnendi alguses.  Foto: Scanpix/Postimees/Küllike Rooväli

Harju maakohus mõistis täna riigisaladuse ja salastatud välisteabe avaldamises süüdi endise riigikantselei julgeolekuametniku Raine Eenma, kelle kaitsepolitsei pidas kinni juuni lõpus.

Kohut riigikantselei endise julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo nõuniku Eenmaa üle peeti riigisaladuse kaitseks kinniste uste taga, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat" ja märkis, et teda karistati kokkuleppemenetluses 2 aasta ja 4 kuu pikkuse vangistusega, millest 3 kuud ja 10 päeva tuleb tal vanglas veeta.

Vaid nädal enne, kui kaitsepolitsei Eenma 29. juunil kinni võttis ja tema kodunt suure hulga riigisaladust ning salajast välisteavet sisaldavaid infokandjaid leidis, oli ta riigikantseleist koondatud.

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt polnud tegu kuidagi kogemata kotti unustatud dokumentidega, vaid teadliku infokogumisega, riigireetmise kahtlust siiski ei tuvastatud. Turvaalalt välja viidud riigisaladuse andmekandjad ja välisteabe materjalid on läbiotsimise käigus kätte saadud ning suuremat ohtu või leket ta tegevus kaasa ei toonud, rääkis ERRile riigiprokurör Inna Ombler.

Riigisaladuse luba omava inimesena Raine Eenma küllap teadis, et selliseid materjale koju viia ei tohi, mistõttu näeb riigiprokuratuur selles tahtlikku ja teadlikku kuritegu. Läbiotsimisel leiti endise riigikantselei töötaja juurest ka ebaseaduslik revolver ning 160 padrunit, mille jaoks tal samuti luba polnud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt