Märt Belkin • 2. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Lennujaam lööb reisijarekordeid

Tallinna lennujaam  Foto: Andres Haabu

Tallinna Lennujaam on tugeva nõudluse toel praeguseks juba ületanud kogu eelmise aasta reisijarekordi, aasta lõpuks loodab lennujaam kokku saada üle 2,6 miljoni reisija.

Tänavu oktoobris kasvas Tallinna Lennujaamas teenindatud reisijate arv möödunud aastaga võrreldes 22 protsenti 256 993 reisijani, käesoleva aasta jooksul on Tallinna Lennujaama läbinud 2,25 miljonit reisijat, teatas riigifirma. 

Tallinna Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul oli möödunud suvehooaeg lennujaamale erakordselt edukas. "Tugeva nõudluse toel oleme ületanud eelmise aasta reisijate arvu rekordi juba kümne kuuga ning ootame aasta lõpuks reisijate koguarvu kerkimist 2,6 miljonile," rääkis ta pressiteate vahendusel. 

Sellest nädalast kehtib Tallinna Lennujaamas talvine lennugraafik. „Talvisel graafikul on ka mitmeid positiivseid üllatusi varuks: nii alustab 4. novembril uus easyJeti liin Tallinna ja Berliini Schönefeldi lennujaama vahel ning British Airwaysi lennud Londoni Heathrow lennujaama toimuvad kevadeni esmaspäeviti ja reedeti," lisas Pärgmäe.

 Regulaarlendudel reisijate arv moodustas oktoobris kõikidest reisijatest 87 protsenti. Regulaarlendude keskmine täituvus oktoobris ulatus 68 protsendini ning suurima turuosaga vedajaks oli Nordica, kes koostöös LOT Polish Airlinesiga on 10 kuuga suurendanud reisijate arvu 69 protsenti.

Kokku toimusid oktoobris lennud 34 sihtkohta, samas lendasid pooled kõigist reisijatest kuuel peamisel otseliinil – Frankfurt, Helsingi, Riia, Stockholm, London ja Oslo.

 Tellimuslendudel kasvas reisijate arv 37 protsenti, enim lennati jätkuvalt Türki, kuid populaarsust on võitnud ka Kreeka ja Küpros.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt