Äripäev • 2. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tederi osalusega O’Key müüb supermarketid

HIllar Teder arendab Ukrainas kaubanduskinnisvara ja talle kuulub ka osalus Venemaa jaeketis O'Key.  Foto: Raul Mee

Venemaa jaekaubaketi O’Key, milles on väikeosalus ka Eesti ühel jõukamal ettevõtjal Hillar Tederil, supermarketid müüakse idanaabri suurimale jaemüüjale X5 Retail Group, kirjutab majandusleht RBK.

Londoni börsil noteeritud O’Keyle kuulub 37 supermarketit ning nende müügitulu oli selle aasta esimese üheksa kuuga ligi 13 miljardit rubla (192 miljonit eurot). Ajalehe allika hinnangul võib tehingu hind koos kinnisvara müügiga ulatuda kuni 8 miljardi rublani (118 miljonit eurot).

Lisaks 37 supermarketile kuulub O’Keyle veel 72 hüpermarketit ning 60 kauplust „Da!“

O’Key grupp oli 2016.a andmetel Venemaal suuruselt seitsmes toidukaupade jaemüüja. Suurim jaemüüja on O’Key supermarketid ära ostev X5 Retail Group, kellele järgnevad Magnita, Diski, Lentõ ja Metro Cash & Carry.

O’Key suuromanikud on Dmitri Koržev, Dmitri Troitski ja Boriss Voltšek, kes kontrollivad 78,97 protsenti ettevõttest. Hillar Tederi osalus on Äripäeva Rikaste TOPi koostajate hinnangul 7,3 protsenti.

Müügiteate peale kerkis O’Key väärtus Londoni börsil 8,3 protsenti, küündides kolmapäeval kauplemispäeva lõpuks üle 600 miljoni euro.

Samuti Londoni börsil noteeritud supermarketite ostja X5 Retail Groupi väärtus oli kolmapäeval ligi 10 miljardit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt