Kristjan Pruul • 21. november 2017 kell 8:30

Ettevõtluskontot niipea avada ei saa

Ettevõtluskontot niipea avada ei saa  Foto: Scanpix/reuters

Uuest aastast kehtib seadus, mis võimaldab eraisikutel ettevõtlustulu kanda eraldi kontole, kus rakenduv maksumäär on vaid 20%, kuid ühtegi sellist panka, mis teenust pakuks, ei ole, kirjutab väikeettevõtja Maire Forsel Ärilehes.

"Ainuke pank, kes tundub asjaga tõsiselt tegelevat, on LHV, aga ka nemad pole enne järgmise aasta lõppu selleks valmis," kirjutab Forsel, kelle päringutele vastasid vaid LHV, Coop ja Tallinna Äripank, et asjaga tegeletakse, sellal kui suured pangad ei olnud teenuse pakkumisest huvitatud.

„Kuna ettevõtluskonto avatakse pangas ning maksustamiseks on vajalik panga ja maksu- ja tolliameti vaheline infovahetus, eeldab seaduse elluviimine nii maksu- ja tolliameti kui mõne panga IT-arendust. Seni on arendusest huvitatud olnud üks pank ning eeldatavalt ei valmi lahendus enne 2018. aasta teist poolt,“ selgitas lehele maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits.

Sven Sesteri algatatud seaduse järgi pidi uuest aastast rakenduma uus maksukord. Teistele eraisikutele müüdud teenuste ja kaupade ning ettevõtetele müüdud kaupade eest laekuva raha pidid eraisikud saama kanda ettevõtluskontole, kus summale kehtiks vaid 20protsendiline tulumaks.

Kuni 25 000 euro ulatuses aastas tähendaks see ühtviisi olulist maksulangetust kui ka väiksemat bürokraatiat. Ettevõtlustulu maks hõlmab tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kogumispensioni makse osa. Ettevõtluskontot ei saa avada käibemaksukohuslane ega FIE.

Hetkel kuum