Kristjan Pruul • 13 detsember 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Riigikogu saatis sigaretid leti alla

Sigaretid
Sigaretid  Foto: Bloomberg

Riigikogu võttis täna vastu tubakaseaduse, millega keelatakse sigaretipakkide ja nende logode väljapanek poodides, e-sigarettide kasutamine suitsetamiseks keelatud kohtades ning maitse- ja lõhnaainete lisamine e-sigarettide vedelikes.

Alates 2019. aasta juulist ei tohi jaekauplustes enam olla näha sigaretipakke ega nende tootjate kaubamärke. Erandiks on ainult tubakaga kauplevad poed, rahvusvahelistel liinidel kurseerivate laevade poed ning sadama ja lennujaama kinnise ala poed tingimusel, et nende sisemus pole väljapoole näha. 

Kaupmeeste liit pidas üleminekuaega liiga lühikeseks ning üritas tulutult lobida jõustumise lükkumist 2021. aastani. Lisaks juhtis katusorganisatsioon tähelepanu muudatustele alkoholimüügis, mis samuti nõuavad erakorralisi investeeringuid.

Lisaks koolidele-lasteaedadele keelatakse e-sigareti kasutamine ka restoranides ja kauplustes. E-sigarettide müüjaid seadus arusaadavalt ei rõõmusta. "Jääb arusaamatuks, miks e-sigareti kasutajad tuleb saata suitsuruumi. Seda võib võrrelda Anonüümsete Alkohoolikute koosoleku korraldamisega baaris," kirjutas e-sigareti müüjate katuseorganisatsiooni juht Ingmar Kurg riigikogule.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt