Äripäev • 14 detsember 2017

Eesti Raudtee kinnitas eelarve

Raudtee.  Foto: Raul Mee

AS Eesti Raudtee nõukogu võttis täna vastu 2018. aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse ettevõtte tuludeks 63 miljonit eurot ning kuludeks 54 miljonit eurot.

Finantsplaneerimisel on lähtutud eeldusest, et kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril on 12,9 mln tonni, st 6% rohkem kui 2017. aastal. Investeeringuid tehakse kokku 33,5 miljoni euro ulatuses.

Tuleva aasta investeeringud näevad ette Tapa-Narva raudtee renoveerimist, sh kiiruse tõstmist kuni 135 km/h, ning mugavama teenuse pakkumiseks ehitatakse ümber Narva vaksalihoone. Ka Tapa-Tartu raudteel kavandatakse kiiruse tõstmist kuni 135 km/h.

Jätkatakse Riisipere-Turba raudtee ehitamise ettevalmistusi, samuti minnakse edasi Tallinn-Keila-Paldiski projekti raames Keila-Riisipere kapitaalremondi ning liiklusjuhtimissüsteemi kaasajastamisega.

"Järgmise aasta investeeringute kava on suunatud rongiliikluse kvaliteedi ja ohutuse parandamisele nii Paldiski kui Narva suunal selleks, et parandada kauba- ja reisirongide läbilaskevõimet, samuti tegi meile valitsus ülesandeks Riisipere-Turba raudtee taastamise," kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Hetkel kuum