Bigbank emiteeris 5 miljoni euro eest võlakirju

28. detsember 2017, 08:58
Bigbanki juhatuse esimees Sven Raba
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171228/NEWS/171229793/AR/0/AR-171229793.jpg

Bigbank AS emiteeris detsembris 5 miljoni euro eest allutatud võlakirju, mille tähtaeg on 10 aastat ja fikseeritud intressimäär 6,5% aastas.

Suunatud võlakirjade emissioon korraldati koostöös LHV pensionifondidega ning selle eesmärk on tugevdada Bigbanki kapitalibaasi vastavuses panga strateegia ja kasvueesmärkidega, teatas ettevõte.

"Allutatud võlakirjad toetavad põhitegevuse laiendamist, kuna on arvestatavad ka teise taseme omavahenditena," ütles Bigbanki juhatuse esimees Sven Raba.

LHV portfellihaldur Romet Enok tõi välja, et investeeringuga Bigbanki võlakirjadesse kasvas tänavune LHV pensionifondide Eestiga seotud investeerimisotsuste maht 170 miljoni euroni. Lõppeva aasta jooksul on LHV soetanud viie Baltikumi panga võlakirju.

"Usun, et ka järgmisel aastal jätkame kohaliku võlakirjaturu arendamisega. Bigbanki investeeringu puhul väärib märkimist, et kaasatud kapital toetab finantsteenuste eksporti Eestist. Võlakirju teevad atraktiivseks omakapitali suur osakaal, ettevõtte muutunud fookus ja rahvusvaheline haare. Pensionivarale pakub investeering kõrgemat oodatavat tootlust kui rahvusvahelised võlakirjaturud," ütles Enok.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2017, 09:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing