Kadri Põlendik • 5. märts 2018 kell 8:05

Selgusid tänavused Oscari võitjad

Režissöör Guillermo del Toro oma kahe Oscariga - üks parima režii ja teine parima filmi eest.  Foto: Reuters/Scanpix

Eesti aja järgi täna hommikul toimunud USA filmiakadeemia auhindade Oscarite jagamisel kuulutati parimaks filmiks "Vee puudutus" (The Shape of Water). Linateose režissöör Guillermo del Toro valiti ka parimaks režissööriks.

"Vee puudutuse" tegevus toimub 1950. aastatel ja selle keskmes on salapärane amfiibolend, keda hoitakse kinni USA uurimisasutuses, kus tal tekib eriline suhe sealse koristajaga. Filmi peaosalist kehastanud Sally Hawkins oli ka üks parima naisepeaosa Oscari nominente. "Vee puudutus" kandideeris 13 Oscarile ja võitis neli, lisaks nimetatutele ka parima originaalmuusika ja parima võttekujunduse auhinna.

Parim naispeaosa auhinna võitis Frances McDormand filmist "Kolm reklaamtahvlit linna servas" (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri). Krimidraama räägib loo naisest, kes nõuab kohalikelt võimudelt oma tütre surma uurimist. Üheks peamiseks favoriidiks peetud film kandideeris seitsmele kuldmehikesele ja võitis neist kaks – lisaks ka parima meeskõrvalosa Oscari, mis läks Sam Rockwellile.

Kõik tänavused Oscariga pärjatud näitlejad (vasakult): parim meeskõrvalosa Sam Rockwell, parim naispeaosa Frances McDormand, parim naiskõrvalosa Allison Janney ja parim meespeaosa Gary Oldman.  Foto: Reuters/Scanpix

Parimaks meesnäitlejaks kuulutati Gary Oldman, kes kehastas Winston Churchilli filmis "Süngeim tund" (Darkest Hour). Tegemist on biograafilise filmiga, mis räägib äsja Briti peaministriks saanud Churchillist teise maailmasõja alguses. Film kandideeris kuuele Oscarile ja võitis lisaks meespeaosale ka parima grimmi preemia.

Del Toro, McDormand ja Oldman said oma elu esimese Oscari.

Kogu nimekirja nominentidest ja võitjatest leiab Oscarite kodulehelt.

Hetkel kuum