Pille Ivask • 14. august 2018 kell 7:58
Danske Bank  Foto: Reuters/Scanpix

Taani kliendid pagevad Danskest

Reutersi käsutuses andmetest selgub, et Danske Bank on selle aasta esimese kuue kuuga kaotanud Taanis 28 000 eraklienti.

Uuringufirma Voxmeter andmeil on Danske Eesti rahapesuskandaal mõjunud hävitavalt panga klientide kindlustundele, mistõttu on inimesed otsustanud panga teenustest loobuda.

Dansket kasutas Voxmeteri andmeil tänavu juuni lõpu seisuga põhipangana 1,125 miljonit taanlast. Möödunud aasta lõpu seisuga oli see arv 1,153 miljonit. Voxmeteri hinnangud põhinevad 154 000 küsitletu põhjal, statistiline eksimisvõimalus on sealjuures 10 000 inimest.

Danske Bank on öelnud, et ei ole Voxmeteri edastatud arvudega päri, vastupidi - panga klientide arv on esimesel poolaastal Taanis hoopis 900 võrra tõusnud.

Danske Bank on juba pikalt segatud rahapesuskandaali. Danske Eesti filiaali kaudu liikus Taani ajalehe Berlingske andmei läbi 7,1 miljardit eurot kahtlast raha. Toimunu uurimiseks on pank ise alustanud kaks juurdlust, pangas toimuvat on korduvalt kritiseerinud ka Taani majandusminister. Kriminaalmenetluse algatas ka Eesti riigiprokuratuur.

Hetkel kuum