Kristjan Pruul • 23. august 2018 kell 13:09
Iriscorp Transporti käive oli mullu pea 5 miljonit eurot   Foto: Scanpix

Combimill ja Warmeston ostavad metsafirma

Niinimetatud Combi gruppi kuuluvad saeveskid ja graanulitehased on otsustanud parandada metsavarumise kindlust ning soetanud poole metsaveofirmast Iriscorp Transport.

Ostulepingu ühel poolel on Combimill Sakala, Combimilli Reopalu, Ecobirch ja Warmeston, mis kõik on seotud kunagi metsakontserni Sylvesteri eest vedanud inimestega ning teisel pool metsavarumise ja –vedamisega tegelev Iriscorp Transport, selgub konkurentsiameti koondumisteatest.

Ostu tulemusel hakkavad saeveskid edaspidi saama osa oma toormest Iriscorpi kaudu, teisalt kavatsevad uued omanikud transpordifirmasse teha ka märkimisväärseid investeeringuid, et tagada ettevõtte laienemine.

„Tulevased osanikud näevad enda poolt võimalust suurendada metsamüügi ärisuunda ning kasvatada jõudsalt ettevõtte väärtust. Ettevõtte strateegiline plaan on jätkata metsaostu suurendamist. Eelnevast tulenevalt on Iriscorp Transport OÜ üleüldiseks eesmärgiks leida kindlad aastaringsed turud metsamaterjalile ning otsemüük ümarmetsamaterjali lõpptarbijale,“ seisab teates.

Combimilli saeveskid ja Warmestoni graanulitehas loodavad samas, et vähemalt viiendiku nende toormest saavad nad edaspidi Iriscorpi kaudu.

Kaido Sikule kuuluva Iriscorp Transpordi käive oli möödunud aastal 4,7 miljonit eurot ja kasumit teeniti 126 000 eurot. Ettevõte osutab transportteenust RMK-le ning müüb ostetud metsamaadelt raiutud puitu.

Toomas Metsa, Margus Kohava ja Aimar Kreevaldi juhitud Combimill Sakala konsolideeritud käive oli möödunud aastal 45 miljonit eurot, ärikasumit teeniti pealt 4 miljoni euro.

Puiduärimees Peedo Pihlakiga seotud Warmestoni viimane majandusaasta aruanne on esitamata, kuid 2016. aastal oli käive 26 miljonit ja kasum 1 miljon eurot.

Hetkel kuum