Peter Hunti golfiäri on sügavas kahjumis

Ettevõtja Peter Hunt enda asutatud golfiväljakul.  Foto: Eiko Kink
Äripäev • 26. august 2018 kell 10:00

Tööstur Peter Huntile kuuluv Pärnumaal Tahkuranna vallas asuv golfikeskus suutis mullu viiendiku jagu käivet kasvatada, ent on siiski ülisügavas kahjumis.

Golfer OÜ haldab Pärnumaale Tahkuranna valda Rae maaüksusele rajatud golfi- ja turismi- ning vabaajakeskust, mis avati külastajatele 2015. aastal.

Mullu oli väljak avatud terve golfihooaja aprillist kuni oktoobri lõpuni. Restoran Eagle oli avatud ürituste korraldamiseks ka golfihooaja välisel ajal, selgub aruandest.

Aasta oli golfikeskusele müügi küllaltki edukas, kuna käivet suudeti 2016. aasta 756 000 euro juurest tõsta pea 908 000 euroni. SIiski tuli vast võtta pea 1,1 miljoni euroni ulatuv kahjum, mis on märksa suurem aasta varem teenitud 862 000 euro suurusest miinusest. Kahjumit paisutasid nii suuremad tööjõu- ja tegevuskulud kui ka kõrgem kulu kaupadele, toormele, materjalidele ja teenustele.

Töötajaid oli keskusel mullu 25, mida oli nelja inimese võrra rohkem kui 2016. aastal. Ka palgafond kasvas sellega käsikäes 269 000 euro juurest üle 367 000 euro. Ühe inimese kohta oli keskmine kuine brutotasu umbes 1224 eurot.

Tänavu on kavas hoida väljak, klubihoone ning klubihoones asuv restoran Eagle samuti avatuna terve golfihooaja vältel, mis kestab aprillikuu keskpaigast kuni oktoobrikuu lõpuni. Lisaks jätkatakse golfiväljaku parendamist.

Tahkuranna golfikeskuse omanik on mulluses Äripäeva Rikaste TOPis 24. koha pälvinud Peter Hunt, kelle rikkus tuleb peamiselt patjade ja tekkide tootjana tuntud tööstusfirmast Wendre.

Hetkel kuum