Äripäev • 19. september 2018 kell 7:44
Müügiks olevad autod Saksamaal Frankfurdis.  Foto: EPA

Allahindlused paisutasid automüüki

Euroopa Liidu riikides kasvas uute sõiduautode müük juulis 10,5% ja augustis koguni 31,2%, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).

Põhjus sedavõrd tempokaks tõusuks on sama, mis Eestiski ehk siis Euroopa Liidu uue kütusekulu mõõtmise metoodika, põhjendas AMTEL. Nimelt määrati Euroopa Liidus kehtiva sõidukite uue kütusekulu testiprotseduuri WLTP rakendumisega kvoodid, kui palju vana meetodiga (1980ndatest kasutusel olnud NEDC) mõõdetud sõidukeid võib pärast 1. septembrit ELis müüa. Paljud automüüjad pakkusid kvooti ületava laoseisu vähendamiseks autosid suure hinnaalandusega ja võtsid neid ise arvele.

Euroopa Liidu riikides müüdi juulis ja augustis kokku ligi 2,4 miljonit uut sõiduautot ja kokku kaheksa kuuga on tänavu müüdud üle 10,2 miljoni sõiduauto, mis ületab möödunud aasta sama perioodi numbri 6,2%.

Sellest hoolimata on suurematest turgudest kaheksa kuu kokkuvõttes miinuses uute sõiduautode müük Itaalias (0,1%) ja Suurbritannias (4,2%).

Kui Eestis kasvas augustis uute sõiduautode müük eelnevalt mainitud põhjusel 33,8% ja Leedus koguni 58,5%, siis Lätis jäi kasv tagasihoidlikumaks ja oli 9,8%.

Hetkel kuum