Vello Kunman ehitab uue ärimaja

Vello Kunman (keskel).  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 1. oktoober 2018 kell 7:01

Pärnu maanteele Tallinnas Järve Keskuse vahetusse lähedusse kerkib büroo ja ärikeskus, mille arendaja on Vello Kunmanile kuuluv Silikaat Grupp.

Aadressil Pärnu mnt 186 asuva ärimaja kuuel korrusel asuvad büroopinnad ja väljaulatuva osa kahel korrusel paiknevad kaubanduspinnad. „Ärimaja 12 000 ruutmeetrit kaubanduspinda on arendatud eesmärgiga jätkata Pärnu maantee sisustustänavat, millele annab lõpp-punkti peamiselt sisustus- ja kodukaupu pakkuv Järve Keskus. Uue ärihoone ankurrentnikuks on Ehituse ABC,“ sõnas Järve Keskuse tegevjuht Rome Arumaa.

Ärimaja ehitust alustatakse selle aasta sügisel ning hoone eeldatav valmimisaeg on 2020. aasta esimene pool. Hoone visuaalse külje eest vastutab arhitekt Ülo Peil (Arhitektibüroo Peil), kelle vilunud käe all on sündinud näiteks Tartu Lõunakeskuse ja Pärnu Keskuse arhitektuurne lahendus.

Mulluses Äripäeva Rikaste TOPis 28. positsioonile jõudnud Vello Kunmanile ja ta perekonnale kuuluv Silikaat Grupp koondab hulka ärisid: põhifirma ise tegeleb ettevõtlusalase nõustamisega, tütarfirma Aatrium Sisustuskaubamaja müüb mööblit ja valgusteid, tütarfirma Aromare müüb parfümeeria- ja kosmeetikatooteid ning Silikaat Kinnisvara ja Lepa Keskus tegelevad kinnisvarahaldusega.

Kontserni käive oli mullu 9,5 miljonit eurot, mis oli samas kandis aasta varasema tasemega. Puhaskasumit tuli kokku üle 598 000 eurot, samas kui aasta varem oli näitaja 871 000 euro juures. Varade maht kasvas 9,3 miljoni pealt 10,1 miljoni peale, selle taga oli peamiselt pangakontodel oleva raha jäägi suurenemine umbes 540 000 euro võrra. Lühiajalised kohustised on suurenenud 245 000 euro võrra. Omakapitali kasvu annab suure panuse asjaolu, et ettevõte otsustas mulluse kasumi jaotamata jätta. Nii talitab Kunman ka tänavu ning ettevõttesse jääb tänavuseks 5,9 miljoni jagu jaotamata kasumit.

Silikaat Grupil oli mullu 74 töötajat palgakuluga 1,55 miljonit eurot, samas kui aasta varem oli 70 töötaja palgakulu 1,49 miljonit. Ühe töötaja kohta kuus keskmiselt on töötasu 1744 eurot.

Hetkel kuum