Äripäev • 19. oktoober 2018 kell 7:00

Ossipenko tõi ka ülejäänud firmad prokuratuuri tule alt välja

Ida-Virumaa ärimees Nikolai Ossipenko.  Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Suurettevõtja ja poliitik Nikolai Ossipenko tõi prokuratuuri süüdistuse alt välja veel kaks maksupettustes süüdistatavat firmat, mis likvideeriti ning mille tegevus ühendati seni aktiivse majandustegevuseta olnud ettevõttega.

Kuigi AS Uikala Prügila on tänaseks kadunud, prügilateenuse osutamine siiski jätkub uue firma OÜ Ekovir nime all, mis osutab ühtlasi prügiveoteenust, kirjutab Põhjarannik.

Osaühing Ekovir ja Uikala Prügila ühendati uue juriidilise isikuga, mille nimeks sai OÜ Ekovir, ent nime sarnasusele vaatamata on tegemist hoopis teise ettevõttega, kuna registrinumber on erinev.

Mõlema ettevõtte kohta teatab krediidiinfo, et need on kustutatud tänavu 16. oktoobril. “Toimus ettevõtete ühinemine. Kõik ettevõtete kohustused, õigused, töötajad jne läksid üle uuele ettevõttele,” ütles Põhjarannikule ASi Uikala Prügila viimane juhatuse liige Marika Korsten.

Äripäev kirjutas augusti lõpus, et Viru ringkonnaprokuratuur esitas juulis süüdistuse suures maksupettuses Ossipenko pere ettevõtetele Uikala Prügila, Ekovir ja N&V, süüdistuse said ka firmade endised juhid. N&V omanik on Nikolai Ossipenko, Uikala Prügila ja Ekovir kuuluvad tema abikaasale Natalia Ossipenkole.

Kuid seepeale kustutati süüdistuse all olnud N&V äriregistrist ning sama nime all tegutseb edasi juba uus juriidiline keha. Kriminaalmenetluse seadustiku järgi välistab kriminaalmenetluse juriidilisest isikust kahtlustatava või süüdistatava lõppemine.

Lugu saad pikemalt lugeda siit.

Hetkel kuum