Äripäev • 22. oktoober 2018
Jaga lugu:
Tänavu kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes on kulutused suurenenud nii tööjõule kui ka ehitusmasinatele.  Foto: Andras Kralla

Palgatõus survestab ehitushinda

Ehitushinnaindeksit mõjutas kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige tööjõu kallinemine, mis moodustas indeksi kogutõusust üle kolmveerandi, teatas statistikaamet.

Ehitushinnaindeksi muutus oli kolmandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 1,4%.

Eelmise kvartaliga võrreldes suurenesid kulutused tööjõule 0,8% ja ehitusmasinatele 0,7%. Ehitusmaterjalide hinnad jäid samale tasemele.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta kolmandas kvartalis võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 1,5%.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhirühma: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum