Jaga lugu:

Soome fondijuht: Tahe-taolisi firmasid Eesti vajabki

Janek Pohla (tagaplaanil) osalusega kajakitootjalt Tahe Outdoors on ka tulevikus uudiseid oodata, on ettevõttest poole ostnud Kustaa Äimä kindel.  Foto: Liis Treimann

Soome KJK fondid on Eestisse, aga ka Baltikumi laiemalt ning Balkanile, investeerinud aastaid. Fondivalitseja juht Kustaa Äimä ei ole just sage intervjuude andja, kuid Tahe Outdoorsi tehingu tagamaid oli ta nõus lühidalt selgitama.

Järgneb intervjuu Kustaa Äimäga.

Kuidas sai KJKst Tahe Outdoorsi osanik?

Põhimõtteliselt kutsus Tahe meid eelmisel aastal partneriks ja meie tegime siis kapitalisüsti. Neil oli vaja finantseerida BIC Sportsi ostu, mis, nagu te võib-olla teate, kasvatab ettevõtte käibe kahekordseks. Me tegime oma hoolsusanalüüsi, uurisime sektorit ja selle põhjal langetasime positiivse otsuse.

Mis pani teid ütlema "jah"?

Esiteks on Tahel juba praegu, enne seda ostu, väga hea kuulsus, ta on tugev tegutseja omal alal ning toodetel on ka hea kuulsus. Teiseks juhtkond, Janek (Pohla – toim) on ettevõtte eesotsas teinud varem ülevõtmisi nii Saksamaal kui ka Prantsusmaal – see andis kindlust, et ka see ost viiakse edukalt läbi. Me teadsime, et nende organisatsioonil on võimekus oste teha ja neid pärast konsolideerida. Teiseks me istusime Janekiga maha ja ta selgitas meile selle ettevõtte lugu – see oli samuti veenev.

Kui pika ajaperioodi peale KJK fondid investeeringuid üldse teevad?

Noh, me ei ole lahkumise peale mõelnud, me alles istusime samasse lauda maha. Üldiselt on erakapitali investeeringute välp viis aastat, aga see on ainult üldine suundumus, mitte reegel. Vaatame kõigepealt, kuidas ettevõte areneb, kuhu suunas liigub turg. Alles pärast seda mõtleme, kust leida mõni teine ostja.

Aga ma olen kindel, et ka selle üldise ajaperioodi vältel suudab Tahe teha imesid. Spordikaubad on üsna elujõuline turg. Vaba aeg ja sport, sellistesse tegevustesse tahavad inimesed aina rohkem oma aega ja raha investeerida.

KJK ostis hiljuti ka Sloveenia suusatootja Elani. Kas sellel on mingeid laiemaid tagamaid, kas ootate spordisektorist plahvatuslikku kasvu?

Mitte nüüd plahvatuslikku, aga nagu ma ütlesin, see on väga elujõulise kasvuga turg. Konkreetselt ajastuse mõttes oli seekord tegemist lihtsalt kokkusattumusega. Aga Tahe suhtes oleme tõesti väga positiivselt meelestatud, selliseid ettevõtteid ongi Eestil vaja. Olen kindel, et neilt tuleb ka tulevikus palju häid uudiseid.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum