Äripäev • 13. veebruar 2019 kell 6:09

Rail Balticu ühisettevõtet hakkab juhtima soomlane

Uus juht Timo Riihimäki on varem töötanud nii Finnairis kui NRC Groupis.  Foto: Jouni Harala

Eile teatas RB Rail AS nõukogu Rail Balticu ühisettevõtte uueks tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks Timo Riihimäki, kelle töökohustused ettevõtte peakontoris Riias algavad käesoleva aasta 11. märtsil.

Riihimäki on töötanud mitmetel juhtivatel ametikohtadel aktsiaseltsis NRC Group, mis on Soome juhtivaks ettevõtteks raudteede projekteerimise, ehitamise ja hooldamise sektoris. Viimati oli ta juhatuse liige ja materjaliteenuste ning raudteeseadmete valdkonna asepresident.

RB Rail AS nõukogu esimehe Karolis Sankovski sõnul oodatakse Riihimäki asumist Rail Balticu projekti võtmepositsioonidele.

„Tal on laialdased teadmised raudteetaristu ehitamisest nii rahvusvahelisel kui kohalikul tasandil. Samuti põhjalik arusaam valdkonna hooldusteenustest ning raudtee toimimise tehnilistest aspektidest," lausus Sankovski pressiteates. "Ühtlasi on Riihimäkil väärtuslikke kogemusi ärijuhtimise ümberkorraldamise strateegiate elluviimisest ja rahvusvaheliste ettevõtete ning organisatsioonide juhtimisest."

Projekti praegustest prioriteetidest lähtuvalt ootavad nii RB Rail AS nõukogu kui aktsionärid, et Riihimäki juhtimisel liigutakse edasi detailse tehnilise projekteerimisega Rail Balticu raudteetrassi erinevatel lõikudel. „Usume, et tänu tema isiklikule panusele ja RB Rail AS meeskonna kaasamisele saavutame projekti õigeaegse elluviimise,” märkis Sankovski.

Enne tööle asumist raudteesektoris tegi Riihimäki karjääri juhtivatel ametikohtadel Finnair Groupis. Tal on magistrikraad Readingu ülikoolist ja diplom Soome Turundusinstituudist.

RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis loodud selleks, et koordineerida Rail Balticu projekti elluviimist - taristu ehitamist kiirraudteeliinile Tallinnast Leedu-Poola piirini.

RB Rail AS on Rail Balticu projekti keskne koordinaator. Ettevõtte tegevusvaldkonnad on raudteeliini projekteerimine, ehitamine ja turustamine.

Hetkel kuum