Consolis ostis TMB Lätis ja Soomes

TMB tegevdirektor Jaan Luts   Foto: Liis Treimann

Euroopa suurimaid raudbetoonelementidest ehituslahenduste pakkujaid Consolis Group ostab TMB Groupi Soome ja Läti äriüksused. TMB Eesti haru ostmine kukkus Consolisel aasta alguses läbi, kuna konkurentsiamet ei andnud koondumiseks luba.

Äripäeva edukamate ettevõtete TOP 100 värskeim võitja TMB Group tegutseb Soomes Betonimestarit Oy ning Lätis TMB Elements SIA kaudu. Consolise omandatud ettevõtete aastakäive oli 2018. aastal üle 100 miljoni euro.

Consolise teatel on tegemist järjega novembris toimunud Tecnyconta omandamisele, mis on üks peamisi raudbetoonelementidest ehituslahenduste tootjaid Hispaanias.

“Omandades suure osa TMB Groupist, tugevdame oma positsiooni Põhja-Euroopas ja Baltimaades, mis on ühed meie võtmeturud Euroopas," ütles Consolise tegevdirektor Nicolas Yatzimirsky.

“See, et Consolis omandab meie Soome ja Läti ettevõtted, on tunnustus meie aastatepikkusele tegevusele ning meie meeskondade kvaliteedile. Consolis on betoonelementidest ehituslahenduste valdkonnas tunnustatud liider ning neil on edasiseks kasvamiseks kindel aluspõhi. Eestis jätkab TMB eraldiseisva äriüksusena," ütles TMB tegevdirektor Jaan Luts.

Hetkel kuum