Pille Ivask • 18 aprill 2019

Sõõrumaa müüs TAO Keskuse filiaali ruumid

Urmas Sõõrumaa  Foto: Andras Kralla

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa müüs maha Tallinnas Põhja puiesteel asuva TAO Keskuse filiaali Põhjavärava ruumid, kinnisvaraekspert leiab, et ruutmeetrihind viitab „mingitele aga-dele“.

Sõõrumaa ütles, et tehingul pole tegelikult mingit pistmist idamaiseid enesearendamise kursuseid pakkuva TAO Keskusega, mis tegutseb Rotermannis edasi samamoodi nagu varemgi.

Sõõrumaa selgitas, et ostis Põhja puiesteel paiknevad ruumid ühe tellija jaoks. Kuna tellija idee aga ei kandnud vilja ning ta lahkus, otsustas Sõõrumaa ruumid müüki panna, sest talle endale neid vaja polnud. Rentnikud, kes ruumides olid, said tema sõnul müügiprotsessi ajal edasi tegutseda.

Kuna ruumid saavad uue omaniku, peavad nad aga välja kolima, sest uus omanik tahab ruume büroona kasutada. Sõõrumaa sõnul on ostja üks tehnoloogiavaldkonnaga seotud ettevõte.

Põhja pst 21/1 hoone.  Foto: Andras Kralla

Aga-dega tehing

Põhjavärava-nimeline filiaal paiknes Põhja pst 21/1 esimesel korrusel. Kuulutusteportaalist leiab nüüdseks aegunud müügikuulutuse, kus seisab, et tegu on maja esimesel korrusel paikevate ruumidega. Ruumide üldpindala on 521 ruutmeetrit. Lõplik hind oli 420 000 eurot, mis teeb 805 eurot ruutmeetri eest. Ruumid asuvad 2009. aastal ehitatud majas.

Sõõrumaa sõnul oli ostja jaoks tegu väga soodsa tehinguga. „See, kes ostis, sai endale hästi soodsalt mõnusad ruumid,“ kirjeldas ta. „No kujutage ette, jalgsikäigul Rotermannist ja Kalamajast, mis saab veel parem olla,“ kiitis ta.

Kinnisvaraekspert Tõnu Toompark hindas, et kuulutuses olev 805eurone ruutmeetrihind viitab „mingitele aga-dele“. Üks aga on tema sõnul see, et kolmandik pinnast asub keldrikorrusel, kus tavapärane ruutmeetrihind ongi oluliselt madalam. „Arvestades seda olulist nüanssi, on mul raske väita, et tegemist oleks turuväärtusest oluliselt erineva hinnaga. Samuti on kuulutuse pealiskaudse info baasil võimatu vastupidist väita,“ arutles Toompark.

Hetkel kuum