Äripäev • 10. mai 2019 kell 13:55

Skandaaliga lahkunud Tea Varrak leidis uue töö

Tea Varrak on ka Äripäevale öelnud, et avaliku sektoriga on tema jaoks ühel pool.  Foto: Raul Mee

Skandaaliga haridusministeeriumist lahkunud ja kopsaka preemia saanud Tea Varrak on leidnud uue töö.

Eelmise aasta lõpus otsustas haridus- ja teadusministeeriumi kantsler ametist lahkuda, sest sai tulise kriitika osaliseks. Varraku ametiaja jooksul lahkusid ministeeriumist kõik neli asekantslerit ja koolivõrgu juht ning aasta jooksul jättis oma töö üheksa osakonnajuhatajat 21st. Ametnikud heitsid Varrakule ette kehva juhtimist.

Nüüdseks on Tea Varrak leidnud uue töö ja on juhatuse liige ja tegevjuht ilukliinikus Decus International OÜ. Varrak on ka Äripäevale öelnud, et avaliku sektoriga on tema jaoks ühel pool.

Decus International OÜ on asutatud 2015. aastal ja firma põhitegevus on kosmeetiliste raviteenuste osutamine ning kosmeetiliste toodete jaemüük (laserepilatsioon, ilusüstid). Ettevõtte värskeim majandusaasta aruanne käib 2017. aasta kohta. Siis oli ettevõtte käive 181 663 eurot ja kahjum 27 070 eurot. Ettevõtte omanik on Diagonal Holdings OÜ, mis kuulub Timofey Lutskyle.

Lahkus hea preemiaga

Vahetult enne skandaali oli haridusminister Mailis Reps määranud Varrakule 8200 eurot ja põhjusena oli nimetatud tulemuslik ja kvaliteetne teenistusülesannete täitmine. Äripäev kirjutas eelmisel nädalal, et ametist lahkuda otsustanud Tea Varrak, kellele ametnikud heitsid ette kehva juhtimist, sai möödunud aasta eest üle 14 000 euro preemiat. Tea Varrak on selle summaga enim palgalisa saanud ametnike pingerivis kolmandal kohal.

Hetkel kuum