Äripäev • 4. juuni 2019 kell 9:01

Apple kaotab oma rakenduste seast iTunes'i

Rakenduste uue süsteemiga püütakse telefonide ja tahvlite müüki suurendada.  Foto: MIKE SEGAR, Reuters/Scanpix

Muusikakuulamise keskkond iTunes peab pillid kokku pakkima. Apple teatas täna, et lahutab senise muusikakeskkonna ja teeb selle asemel oma operatsioonisüsteemile kolm eraldi rakendust: Podcasts, TV ja Music.

Uuendus tuleb koos operatsioonisüsteemiga macOS 10.15. Selline lõplik muutus oli loogiline, kuna näiteks Podcasts äpp oli iPhone'ides ja iPadides olemas juba aastaid.

ITunes tundub Apple'i tegijate jaoks nüüd justkui jäänukina ajast, mil inimesed tellisid oma muusika ja filmid ühest kohast ning praeguseks on selline süsteem ajale jalgu jäänud, kirjutab tehnoloogiaväljaanne The Verge.

Uued rakendused peaksid olema lihtsamini kasutatavad võrreldes nende eelkäija iTunes'iga, sest viimase puhul on ette heidetud liiga rohket infot ekraanil. Rakendus Apple Music on keskendunud ainult muusikale ning pakub personaalseid soovitusi. Apple Podcasts on taskuhäälingute ja raadiosaadete kuulamiseks.

Koos taskuhäälingute äpi arendamisega tutvustab Apple oma rakendustes ka masinõppe lahendust, mille abil leiavad inimesed lihtsamalt omale sobivat sisu. Apple TV rakendus pakub nii Apple'i enda toodetud sisu kui ka toodangut teistelt teenustepakkujatelt, kelle seas on näiteks HBO ja Showtime.

Apple'i eesmärk on tõsta oma seadmete müüginumbreid ja eraldi kindla sisuga rakenduste pakkumine ühe kõikehõlmava asemel vastab sealjuures just nende strateegiale.

Hetkel kuum