Äripäev • 13. juuni 2019 kell 5:52

Smart-ID looja suurendas kasumi miljonini

Smart-ID tegutseb ka Leedus.  Foto: Žygimantas Gedvila, Scanpix

Smart-ID loonud SK ID Solutions suurendas eelmisel aastal nii käivet kui ka kasumit peamiselt tänu Smart-ID-le.

SK ID Solutionsi (endise nimega Sertifitseerimiskeskus) 2018. aasta müügikäive kasvas võrreldes eelmise aruandlusperioodiga 23%, ulatudes 7,9 miljoni euroni. Müügitulu kasvas samuti 23%. Kasv tuli peamiselt Baltikumis pakutud sertifitseerimisteenustest ja Smart-ID edust kolmes riigis, teatas ettevõte.

Olulise panuse käibekasvu andis Smart-ID, mille kasutajate hulk suurenes aastaga 2,6 korda. Aasta lõpuks pea 2 miljoni kasutaja verstapostini jõudnud Smart-ID tõi kaasa ka sellega tehtud tehingute hulga kasvu, mis oli kokkuvõttes kolm korda suurem kui 2017. aastal.

"Kui (mullu) esimesel poolaastal alustasime Leedus jälle mobiil-ID teenuse pakkumist koos Tele2, Bite'i ja Teliaga, siis aasta teises pooles lisandusid Luminor ja Siauliu pank Smart-ID väljastuspartnerite hulka, mis muutis Leedus Smart-IDga liitumise veelgi lihtsamaks ja suurendas loomulikult nii kasutajate kui ka Smart-IDd toetavate e-teenuste hulka. Üks väga oluline ja kaua oodatud saavutus oli ka Smart-ID QSCD ehk kõrgeima võimaliku usaldustasemega elektroonilise allkirjastamise teenuseks saamine," selgitas SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl.

Kokku olid SK ID Solutionsi tulud 2018. aastal 7,9 miljonit eurot ja kasum miljon eurot. 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 6,4 miljonit ning puhaskasum 710 000 eurot.

Eelmisel majandusaastal kasvasid SK ID Solutionsi tööjõukulud võrreldes 2017. aastaga 9%, ulatudes pea 1,9 miljoni euroni.

2019. aastal kavatseb ettevõte avada filiaali Lätis, selgub ettevõtte viimasest majandusaasta aruandest.

SK ID Solutions kuulub Telia Eestile (osalus 50%), Swedbankile (25%) ja SEB Pangale (25%).

Hetkel kuum