Vahepeal riigikohtus eelmise aasta otsusega seadusevastaseks tunnistatud kollektiivlepingute laiendamine sai uue seadusemuudatusega oma senised õigused tagasi.
Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on uue seadusega paigas, kui suur osa sektori tööandjatest peab olema kaasatud, et saaks kollektiivlepinguid laiendada
Foto: Andras Kralla
Töötasu ning töö- ja puhkeaja tingimusi saab nüüd kogu sektorile laiendada juhul, kui selles on kokku leppinud töötajad ja tööandjad, mille liidud esindavad piisavalt suurt osakaalu antud sektorist.
Riigikohus pööras eelmisel aastal langetatud otsusega pea peale aastaid Eestis kehtinud arusaama kollektiivlepingu laienemisest. See otsus ajendas sotsiaalministeeriumi koostama seadusmuudatuse, mis jõuab lähiajal valitsuse lauale.
Kui Fotografiska juht Margit Aasmäe Peugeot E-3008 rooli istus ja mootori käivitas, hämmastas teda vaikus salongis. Ent edasi asus vaikus juba enda eest kõnelema.