Minister Kallas tahab saartel lasta rannale lähemale ehitada
Ehituskeeluvöönd saartel, suuremad toetused loomakahjude ennetamise eest, raierahu ja maksimumlank, keskkonnaministril on kavas veel enne valimisi muudatusi teha oma vastutusalas hulgim.
Keskkonnaminister Madis Kallas tahab vähendada maksimaalset lageraielanki seitsmelt hektarilt viiele
Foto: Andras Kralla
„Praegu kehtiv seadus ei käsitle Eesti saari ülejäänud Mandri-Eesti rannikualadega võrdselt. Kui mandril on ehituskeeluvöönd rannikul 100 meetrit, siis saartel on see 200 meetrit. Tegemist on väga põhimõttelise ja suure muudatusega, mis vajab kindlasti eelnevat arutelu nii kogukondade kui ka keskkonnakaitse organisatsioonidega. Sellega tuleb tegeleda juba järgmisel Riigikogu koosseisul,“ teatas minister teate vahendusel.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.