Mait Kraun • 19 september 2015

Frankfurdi autonäituse parimad palad

Lamborghini Spyder  Foto: EPA

Selle nädala alguses toimus Frankfurdis järjekordne autonäitus, kus esmaesitlusele jõudsid nii mõnedki huvitavad ja palju kõneainet tekitavad autod.

CNBC on välja toonud autod, mis püüdsid enim tähelepanu:

Ferrari 488 Spider

Kuulsusrikas Ferrari on oma autode sekka toonud uue masina – Ferrari 488 Spideri. Auto kõige tähtsam omadus on ehk eemaldatav kõvakatus. Auto kiirendab nullist saja kilomeetrini tunnis 3 sekundiga ja 200 kilomeetrini tunnis 8,7 sekundiga.

Ferrari 488 Spider  Foto: EPA

SEAT Leon Cross Sport 

See on Hispaania autotootja uus ideeauto. Auto hõlmab endas erinevaid stiile ja SEAT ütleb, et see „pakub kompaktse sportauto jõudlust, aga on samal ajal ka kupeeauto suguse välimusega.“

See võib olla vaid prototüüp, aga ettevõte teatas, et see auto näitab hästi, mis suunas SEAT tahab järgmistel aastatel liikuda.

Seat Leon Gross Sport  Foto: EPA

Bentley Bentayga

„Kõige kiirem, kõige võimsam, kõige luksuslikum ja kõige eksklusiivsem sportmaastur maailmas,“ kirjutab Bentley oma uue mudeli kohta. Ehk on Bentley’l õigus, sest sportmaasturi esimene tellija on Suurbritannia kuninganna Elizabeth teine.

Bentley Bentayga  Foto: EPA

Porsche Mission E

Porsche esitles Frankfurdi autonäitusel uut elektriautot, mis võiks Teslale tulevikus märkimisväärset konkurentsi hakata pakkuma.

Auto näeb välja nagu futuristlik versioon Porsche mudelist 911. Saksamaa sportautode tootja ütles, et nelja uksega Mission E sõidab ühe laadimisega keskeltläbi 310 miili. Uus mudel laadib 80 protsenti akust täis vaid 15 minutiga.

See oleks tunduvalt kiirem, kui turuliidril Teslal, mille laadimiskiirus on vastava taseme saavutamiseks 30 minutit. Lisaks sellele on Porsche Mission E sõiduulatus suurem. Uus auto peaks suutma pärast 15minutilist laadimist sõita ca 400 km, Tesla sõidab pärast 30minutilist laadimist aga vaid 270 km.

Porsche Mission E  Foto: EPA

Bugatti Vision Gran Turismo

See on auto, mis on inspiratsiooni saanud Sony PlayStationi mängust, seega ei peaks eeldama, et autot lähimas tulevikus teedel näeb. „See on fännidele,“ ütleb Bugatti. Bugatti tahab mitte nii kauges tulevikus välja tulla ka uue superautoga, seniks on Bugatti Vision aga asenduseks.

Bugatti Vidion Gran Turismo  Foto: EPA

Nissan Gripz Concept

Nissan Gripz ideeauto on „sportlik crossover,“ mille olemus on inspireeritud klassikalistest kõrberalli autodest. Jaapani autotootja teatas, et auto on loodud nii linnas kui ka mägedes liiklemiseks.

„Rattur saab minna rattaga tööle, aga pärast tööd saab selle sama rattaga minna ka adrenaliinirohkeid seiklusi püüdma. Me püüame Nissan Gripzi puhul sama teha,“ ütles Nissan oma pressiteates.

Nissan Gripz Concept  Foto: EPA

Mercedes-Benz Concept IAA

Mercedes avalikustas auto, mis saab oma kuju muuta. Sõiduk, mille nimi on Mercedes Benz „Concept IAA“ (Intelligent Aerodynamic Automobile) muudab oma kuju siis, kui kiirus ületab 80 kilomeetrit tunnis. Seda nimetab ettevõte „aerodünaamiliseks režiimiks.“

Mercedes Concept IAA  Foto: EPA

Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder

Lamborghini, mis on tuntud oma eripärase disaini ja kõrge hinna poolest, Frankfurdis pettumust ei valmistanud. Itaalia autotootja avalikustas mudeli Huracan LP 610-4 Spyderi, millel saab katust eemaldada. Auto tippkiirus on 201 miili tunnis ja jaemüügi hinnaks on 186 450 eurot.

Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder  Foto: EPA

Jaguar F-PACE

Jaguar avalikustas kasvaval sportmaasturiturul ka oma mudeli F-Pace. Uue auto reklaamimiseks sõitis Briti kaskadöör Terry Grant Jaguari uue autoga läbi silmuse, mis oli 19,08 meetrit kõrge. Ühtlasi püstitati uus Guinessi rekord.

„See on väga luksuslik, väga sportlik, väga dünaamiline ja sõidetav. Jaguar pole selliseid autosid varem teinud, aga jaguari DNA on sellel olemas,“ ütles ettevõtte tegevjuht Ralf Speth.

 

Hetkel kuum