Rivo Sarapik • 2. aprill 2012 kell 7:03

Ametnike palgatõus peatas jäätmejaama ehituse

1. jaanuarist vallavalitsuse töötajate palka tõstnud Leisi vald on rahapuudusel sunnitud loobuma Leisi jäätmejaama rajamisest, ehkki selle ehitamiseks saadi KIK-ilt toetust ja ehitajagi oli välja valitud.

“Mina teist nii sügavat ämbrit ei teagi,” ütles Leisi vallavolikogu liige Mart Mäeker ajalehele Saarte Hääl.

Nüüd on Mäekeri sõnul aga selgunud, et palgatõusu tõttu vallal raha napib ja osa kavandatud investeeringuist jääb tegemata. Samas tunnistas Mäeker, et omamata valla rahalisest olukorrast detailset ülevaadet, hääletas ta ka ise teadmatusest palgatõusu poolt. 

Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima ütles, et aastas vallakassast umbes 80 000 eurot võttev palgatõus on igati vajalik, ehkki tagantjärele analüüsides võinuks see 10 protsendi asemel olla pisut väiksem. 

Leisi jäätmejaamast sundis Leisi valda loobuma ka asjaolu, et kui algselt pidi valla omaosalus olema jäätmejaama ehitusel 10 protsenti, siis nüüd on see juba 50% ehk 140 000 eurot.

Mullu suvel selgus, et jäätmejaam tuleb plaanitust kallim. “Saatsime firmadele kutsedokumendid ja nende pakkumistest peaks selguma, kui palju tulevane jäätmejaam maksma võiks minna,” lausus Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ajalehele Meie Maa. “Kindlasti läheb see maksma rohkem, kui esialgu plaanitud miljon krooni vanas rahas. Sest jäätmejaam koosneb kolmest hoonest, lisaks tuleks krunt asfalteerida ja rajada korralik piirdeaed. Selleks võtamegi praegu hinnapakkumisi.”

Hetkel kuum