20. veebruar 2013 kell 3:21

EfTEN ostab hotelli Palace hoone

Skandinaavia suurim hotellioperaator, 14 aastat Eestis tegutsenud Scandic Hotels tõmbab Eestis otsad kokku: eelmise aasta lõpus lõpetati ennetähtaegselt Pärnu rannahotelli opereerimine ning äsja sõlmiti leping Scandic Palace'i müügiks.

Sellega lõpetab Scandic Eestis tegutsemise. Palace'i ostab Scandicult Eften SPV 11 OÜ, millest pool kuulub Eften Kinnisvarafondile ja pool Esraven ASi kaudu Vello Kunmanile.

Tehingule peab "rohelise tule" andma veel konkurentsiamet ning aprilli lõpus peaks hotelli kinnistu ja opereerimisõigus minema üle uutele omanikele. Samuti läheb hotelli personal üle uue omaniku ettevõtte koosseisu.

“Scandicu tuumeesmärk on hotellide majandamine, mitte kinnisvara omamine. Olles leidnud Tallinnas hotelliärile ja kinnisvarale uue omaniku, on meie ettevõtte jaoks järgmiseks loogiliseks sammuks oma tegevuse tõhustamine,” ütles Scandicu tegevjuht Anders Ehrling tehingut kommenteerides.

"Tegemist on meie fondi kõige emotsionaalsema ja väärikama investeeringuga," lausus Eften Kinnisvarafondi juhatuse liige Viljar Arakas. See on Efteni esimene investeering hotelliärisse.

Miks see otsus tehti ning mida arvab tehingust Palace'i "oma lapseks" pidav Toomas Sildmäe, loe tänasest Äripäeva paberlehest.

Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Kristi Malmberg

Hetkel kuum