Indrek Kald • 16. aprill 2014 kell 9:00

Renoveeritud hotell Palace avab uksed juunis

Mullu Tallinnas hotelli Palace ostnud EfTEN avab renoveerimistööde järel taas hotelli uksed 26. juunil.

EfTEN Capitali juhi Viljar Arakase sõnul on Palace üks tugevaima emotsionaalse väärtusega investeeringuid ettevõtte portfellis. "Ajaloolise Hotell Palace'i kaasajastamine on auküsimus ja anname koos operaatoriga kindlasti parima, et kinnistada Hotell Palace Tallinna konkurentsitihedal hotelliturul," sõnas ta.

EfTEN Kinnisvarafond omandas Palace'i eelmise aasta veebruaris Scandic Hotels AB-lt. Tänaseks on nad projekti investeerinud kümme miljonit eurot.

Hotell opeeriva TallinnHotelsi juhi Ain Käpa sõnul on enam kui 70aastase ajalooga hotell saanud uue sisekujunduse ja laiendatud on konverentside korraldamise ning saunakeskuse võimalusi. Tallinnas Vabaduse väljakul asuv Palace on tema kinnitusel nelja tärni hotell.

Hotellis on 79 numbrituba, mis on varasemast avaramad. Sisekujundus on inspireeritud tunnustatud maalikunstniku Konrad Mägi töödest. Hotelli soklikorrusele on ehitatud treeningsaal, bassein ja saunakompleks. Nii konverentsi kui ka pidulike bankettide korraldamiseks paikneb esimesel korrusel seminariruum.

Hotelli Palace hoone valmis 1937 ning oli Tallinnas esimene hoone, mis ehitati spetsiaalselt hotelliks. Nõukogude okupatsiooni ajal hotell natsionaliseeriti ning 1959. aastal ehitati hotellile juurde Pärnu maantee poolne tiib. Hoone viimane täielik renoveerimine toimus 1989.

Ehituse peatöövõtja on Oma Ehitaja, renoveeritud hotelli arhitektiks on R. Valk Arhitektuuribüroo ning sisearhitektiks Vaikla Disain.

Hotelli Palace omanikud on EfTEN Kinnisvarafond ja Esraven AS. Hotelli operaator on TallinnHotels, kelle kaubamärgi alla kuulub viis hotelli Tallinna südames: Savoy Boutique Hotell, Hotell Palace, Hotell Bern, Hotell Taanilinna ja City Hotel Portus.

Hetkel kuum