Sild: Danskega lepe kohtuväliselt

Täna pidi toimuma Tallinnas Kentmanni kohtumajas istung, kus pidi arutamisele tulema Danske Bank A/S avaldus Arco Investeeringute ASi pankroti väljakuulutamiseks. Kohtuistung tühistati, sest pooltel oli soov asi lahendada kohtuväliselt.

„Kohtuistungi ärajäämisest võite järeldada, et pooltel on soov asi lahendada kohtuväliselt. Olen varasemalt öelnud, et Ahtri 3-ga seonduv on Arco Varale eluliselt tähtis ning me seisame enda eest,“ lausus Arco Vara AS juhatuse esimees Tarmo Sild.

Ta ei saanud kommenteerida läbirääkimiste täpset sisu, võimalikku lõpptulemust ega ajakava. "Arvan, et tõenäosus konstruktiivse ja osapooli rahuldava lahenduse saavutamiseks on kasvanud," tõdes Sild.

Arco Vara teatas börsile 11.aprillil, et Danske Bank on alustanud pangalaenu sissenõudmiseks täitemenetlust Arco HCE OÜ suhtes. Arco Vara tütarfirma Arco Investeeringud jagab HCE-s võrdset osalust Urmas Sõõrumaa firmaga U.S. Real Estate Management OÜ.

Täitemenetluse objektiks oli Danske Banki kasuks seatud hüpoteek kinnistule Ahtri 3. Arco Investeeringute AS jääb seisukohale, et alus käenduse sissenõudmiseks puudub ja vaidlustab pankrotiavalduse.

Kuna Arco Investeeringute AS on käendanud Arco HCE OÜ pangalaenu summas 1 917 349,46 eurot, esitas Danske Bank A/S Arco Investeeringute ASile nõude käenduse tasumiseks.

Arco Investeeringute AS vaidlustas käenduse sissenõude, tuginedes asjaolule, et kui laen ei ole sissenõutav, ei ole ka käendus sissenõutav.

Seoses sellega on Danske Bank A/S esitanud omalt poolt avalduse Arco Investeeringute AS-i pankroti väljakuulutamiseks.

Sild ütles toona, et pank kiirustab pankrotijutuga sündmustest ette.

 

 

Hetkel kuum