12. aprill 2013 kell 5:53

Sild: pankrotijutt on tugev liialdus

Arco Vara juhatuse esimees Tarmo Sild sõnul on Danske soov - nagu ka Arco oma - teenida raha. Ilmselt loodab pank Silla sõnul sündmustest ette rutata.

"Parafraseerides Mark Twaini: avaldus Arco Investeeringute pankroti kohta on tugevasti liialdatud. Ka kuuldused Arco Ehituse kohe-kohe saabuvast pankrotist olid enneaegsed," ütles Sild. "Arco Vara grupile on kõik tütarettevõtted olulised ja loomulikult me suhtume panga avaldusse täie tõsidusega, nagu ka katsesse kinnistu jõuga täitemenetluses maha müüa. See ei õnnestunud," lausus Sild.

Ta lisas, et olukorra lahendus seisneb kas olemasoleva laenulepingu jätkamises, mis tähendab Ahtri 3 edasi arendamist, või tähendab see kinnistu müümist pooltele sobivatel tingimustel. "Töö käib, turg on võrreldes sügisega pisut elavnenud," nentis Sild.

Arco Varal oli Silla sõnul eelmisel sügisel kolm fundamentaalset probleemi kolmes projektis kolme partneriga. "Esiteks pean tegema komplimendi Bulgaaria-Kreeka pangale, kellega meil õnnestus Bulgaaria olukord stabiliseerida ning ettevõte on jõudsalt laenukoormust vähendanud, jätkates korterite müüki tarbijatele ning üüritulu teenimist," loetles Sild. "Teiseks tahaksin teha komplimendi meie Tivoli partnerile, kuna läbirääkimiste kiirus ja nende valmisolek kompromissideks on meile lootustandev. Kolmandaks, Ahtri probleemide lahendamisel pean pangale komplimentide tegemisega veel ootama" selgitas Sild.

Arco Vara teatas eile börsile, et Danske Banki pangalaenu sissenõudmiseks on alustatud täitemenetlus Arco Vara 50protsendise osalusega ühisettevõtte Arco HCE OÜ suhtes, kus teine osanik on Urmas Sõõrumaa firma.

Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Ave Lepik

Hetkel kuum